Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

UWAGA MIESZKAŃCY RAWICZA

› Aktualności ponad rok temu    20.12.2017
Artykuł sponsorowany
komentarzy 0 ocen 30 / 50%
A A A

UWAGA MIESZKAŃCY RAWICZA

Informacja przekazana w mediach przez burmistrza o tym, że „Firma Animex zrezygnowała z inwestowania w Rawiczu”
(G. Kubik). Powód jak piszą media to „rozpowszechnianie się wirusa ASF w Polsce”,...

wcale nie świadczy o zamknięciu sprawy planowanej budowy ubojni w Sierakowie!

Determinacja, z jaką burmistrz nadal dąży do uchwalenia planu pod Animex jest nie tylko zastanawiająca, ale wysoce niepokojąca. Po co i komu jest potrzebny plan pod Animex, jeśli ta firma rzekomo zrezygnowała z planów budowy ubojni w Rawiczu?

Dlatego nadal wyrażamy głęboki niepokój o los mieszkańców Sierakowa oraz także Rawicza, bo:

1. Burmistrz oficjalnie nie wycofał się zapisów listu intencyjnego, w którym zadeklarował firmie Animex pomoc w doprowadzeniu do powstania ubojni na terenie gminy Rawicz;

2. Firma Animex nie zakończyła ubiegania się o uzyskanie warunków środowiskowych - procedura został, tylko zawieszona i w każdej chwili może być dalej kontynuowana;

3. Burmistrz w trybie pilnym nadal chce doprowadzić do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Sierakowo - Północ, w kształcie który był przygotowany wyłącznie pod Animex. Uchwalenie tego planu otworzy firmie Animex drogę do starania się o pozwolenie na budowę z pominięciem decyzji Rady Miejskiej Gminy Rawicz.

4. Według pojawiających się od dawna informacji Animex związał się z właścicielami gruntów w Sierakowie, co gwarantuje firmie, że nikt inny nie będzie mógł skorzystać z uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Sierakowo - Północ I.

Te przesłanki wskazują na to, że nadal toczy się gra, w której burmistrz, wbrew składanym publicznie deklaracjom, dąży do zapewnienia firmie Animex takich warunków, aby po uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Sierakowo - Północ, mogła być kontynuowana procedura zmierzająca do budowy ubojni w Sierakowie.

UWAGA RADNI RADY MIEJSKIEJ GMINY RAWICZ

Apelujemy do radnych gminy Rawicz o wnikliwe przyjrzenie się projektowi uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Sierakowo - Północ I. W przypadku dalszego upierania się burmistrza przy procedowaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Sierakowo - Północ I w kształcie przygotowanym pod Animex, domagamy się wprowadzenia do uchwały stosownych zabezpieczeń, które uchronią mieszkańców przed możliwością wybudowania ubojni w Sierakowie.

Pod protestem podpisało się już ponad 1.000 osób, a listy podpisów zostały złożone w Radzie Miejskiej Gminy Rawicz.


Mieszkańcy Sierakowa i Rawicza

+ 15 głosów: 30 (50%) 15 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.