Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uwaga, ważny komunikat dla podatników - termin rozliczeń przesunięty

› Aktualności miesiąc temu    8.04.2020
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Nie rozliczyłeś się jeszcze z urzędem skarbowym, nie musisz się denerwować, termin został przedłużony o miesiąc.

 

Stan epidemii panujący w naszym kraju wymusił wiele ograniczeń w życiu - również publicznym. W związku z tym zmuszeni jesteśmy przeorganizować swoje życie, między innymi w zakresie załatwiania spraw w różnego rodzaju instytucjach.

 

Jedną z nich jest urząd skarbowy. A, że kończy się właśnie tradycyjny, coroczny okres rozliczeń ze skarbówką - ostateczny termin upływa 30 kwietnia - urząd wychodzi naprzeciw podatnikom i przedłuża ostateczny termin złożenia PIT-u o miesiąc - do końca maja.

Jak informuje ministerstwo finansów:

 

„Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja”.

 

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (między innymi dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. Osoby, które skorzystają z tej usługi, nie muszą wypełniać wniosków ani składać deklaracji.

W przypadku braku aktywności zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

 

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu.

 

Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ BADANIE TECHNICZNE
miesiąc temu ocena: 100%  5
KIEDY PRZEDŁUŻENIE PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO W AUTACH ! W NIEMCZECH I FRANCJI O 3 i 4 MIESIĄCE PRZEDŁUŻYLI
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w powiecie krotoszyńskim już ponad 100 przypadków
miesiąc temu ocena: 100%  4
w powiecie krotoszyńskim już ponad 100 przypadków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SETH
miesiąc temu 3
Wszystko fajnie, ale.. rozliczając się po 30.04.2020 popełnia się wykroczenie skarbowe. Cytując artykuł z Masz Prawo: "jeśli rozliczysz się za rok 2019 po 30.04.2020 r. a przed 01.06.2020 r. to popełniasz wykroczenie skarbowe, o którym mowa w art. 56 § 4 k.k.s. Popełniasz je ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi np. z art. 16 § 2 i § 5 k.k.s. Jedyna korzyść od ustawodawcy jest taka, że na mocy art. 15zzj ustawy COVID-19 przyznajesz się do popełnienia czynu zabronionego i nie musisz już pisać czynnego żalu."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bandyta w ubraniu roboczym
miesiąc temu ocena: 33%  2
Urzędy w Polsce Policja, prokuratura Sądy, komornicy itd. to mafia służąca menelom i przestępcą, działa w ten sposób że gdy ktoś jest niewygodny dla systemu np wychylił się ze swojej klasy społecznej i sąsiadom z zazdrości i zawiści odbija że ma np jakąś normalną prace nie w rzeźni , to policja stawia tezę że ta osoba jest super przestępcą i szukają paragrafu na nią a szukają aż nie znajdą może być jakaś głupota, i co się dzieje dalej policjanci w mediach rozgłaszają że ta osoba jest przestępcą i rozgłaszają plotki na temat tej osoby, policyjne wtyczki czyli żule spod sklepu i inna patologia na polecenie Policji rozgłaszają te ploty , na podstawie tych plotek aresztują osobę , prokurator nawet akt nie przeczyta bo po co ma się męczyć , przed sądem to samo oczy sędzinie by się jeszcze zepsuły a zniszczyć człowieka każdy lubi żeby to on był najlepszy, adwokat z urzędu robi co mu sąd każe i zresztą kasa go tylko obchodzi i do Paki a tam znajomi Policjantów obrabiają dup.. swojej ofier
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 45thgn
miesiąc temu 1
Może by tak do psychiatry