V LIGA. Korona silniejsza. Na boisku iskrzyło

V LIGA. Korona silniejsza. Na boisku iskrzyło - Zdjęcie główne

Wiadomości

Podopieczni Jerzego Radojewskiego zanotowali siódmą przegraną w sezonie. Tym razem, silniejszym zespołem okazała się Korona Piaski, która pokonała Rawię Rawicz - 1:2. Bramkę honorową na konto gospodarzy zdobył w 85. minucie Michał Skrzypczak.

Od początku wiadomo było, że to nie będzie łatwe spotkanie dla rawiczan. Korona przez długi czas pierwszej połowy naciskała na miejscowych. Piłkarze z Piasków szukali „złotego środka”, aby pokonać golkipera gospodarzy.

Bramkę przypieczętowali w 30. minucie. Po akcji Łukasza Fabicha i Mateusza Pijanowskiego, Dominika Basę pokonał były zawodnik Rawii Rawicz - Szymon Zaborowski. Podopieczni Jerzego Radojewskiego także szukali sytuacji bramkowych, jednak w pierwszej połowie nie udało im się to. Korona Piaski na przerwę schodziła z przewagą jednego gola.

Druga połowa rozpoczęła się od solidnej gry obu ekip. Nikt nie chciał „odłożyć nogi”. W 54. minucie prowadzenie gości, po stałym fragmencie gry podwyższył, piłkarz, mający ma za sobą występy w klubie z Rawicza, Mateusz Pijanowski.

Rawiczanie długo nie mogli odpowiedzieć. Dopiero w 85. minucie bramkarza przyjezdnych strzałem z dystansu pokonał Michał Skrzypczak. Rawiczanie zdobyli bramkę kontaktową. Końcówka była bardzo nerwowa. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, Rawia miała sytuację, w której mogli zdobyć gola na 2:2. Stanisław Kołeczko, po wrzuceniu piłki w pole karne, trafił nią w poprzeczkę.

W tej samej akcji, gospodarze domagali się jeszcze rzutu karnego, po rzekomym zagraniu ręką piłkarza z Piasków. Arbiter „jedenastki” jednak nie podyktował, co wywołało salwę gwizdów i oburzenia ze strony rawiczan, jak i kibiców, zgromadzonych na stadionie przy ul. Spokojnej.

Nie da się ukryć, że podczas sobotniego pojedynku w Rawiczu iskrzyło. Sędzia „wręczył” zawodnikom gospodarzy aż sześć żółtych kartek. Ponadto, na konto Bartosza Materkowskiego w 85. minucie wpadła czerwona. W związku z tym, musiał on opuścić boisko i udać się do szatni.

Ostatecznie, mecz zakończył się w bardzo nerwowej atmosferze. Rawii nie udało się wyrównać. Trzy punkty z rawickiego obiektu wywiozła Korona Piaski.

Podopieczni Jerzego Radojewskiego na ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej udadzą się do Plewisk, gdzie będą podejmowani przez miejscowy Grom. Mecz odbędzie się 16 listopada. Pierwszy gwizdek o godz. 11.00.