Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

W 48 godzin chcą stworzyć krótkometrażowy film

› Aktualności 4 miesiące temu    23.09.2020
Jakub Sławiński
komentarzy 2 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. adobe stock

 RAWICZ  Grupa fimowców i aktorów działająca przy Domu Kultury w Rawiczu, w najbliższy weekend wystartuje w prestiżowym festiwalu - 48 hour Film Project. Uczestnicy staną przed trudnym zadaniem - w 48 godzin muszą stworzyć którkometrażowy film. Finałem konkursu jest projekcja na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Dom Kultury w Rawiczu to nie tylko spektakle teatralne, wystawy w galerii Sala Piecowa, czy koncerty muzyczne. W gmachu działają różnorodne sekcje. W najbliższy weekend kilka z nich połączy swoje siły i wystartuje w ciekawym, międzynarodowym przedsięwzięciu, jakim jest 48h Film Project

Główną trudnością i zarazem atrakcją w tym konkursie jest czas. Zespoły mają równo dwie doby, na przygotowanie od podstaw filmu krótkometrażowego. Dodatkowo, w piątek o 19:00, czyli równo ze startem konkursu zespoły otrzymają wytyczne z obowiązkowymi elemenami, jakie będa musiały znaleźć się w filmie.

- Zazwyczaj losuje się gatunek filmowy, obowiązkową kwestię dialogową oraz postać lub rekwizyt. Dla nas dodatkowym wyzwaniem będzie umieszczenie gdzieś w filmie Warszawy - czy to w postaci pocztówki, czy też kwestii dialogowej - mówi Przemysław Pinczak, koordynator projektu w Domu Kultury w Rawiczu.

W ostatnich latach konkurs odbywał się tylko w Warszawie i to tam musiał być ulokowany plan filmowy. W tym roku z powodu pandemii zrezygnowano z tego, ale w tworzonym filmie musi znaleźć się akspekt nawiązujący do stolicy Polski.

Zespół "DKmisie"

Rawicki zespół ma nazwę, która nawiązuje do instytucji, którą kieruje Dariusz Taraszkiewicz i herbu miasta - DKmisie. W skład grupy wchodzą m.in pracownicy i osoby związane z Domem Kultury. 

- Ekipa składa się z członków Rawickiej Telewizji Młodych oraz działających przy Domu Kultury teatralnych grup aktorskich - głównie młodych ludzi, zapaleńców pragnących się rozwijać w tym kierunku. Nasi filmowcy mają również pełne wsparcie pracowników Domu Kultury, w tym moje, niezastąpionego Karola Trzcielińskiego, który wraz z dyrektorem Dariuszem Taraszkiewiczem animował przez lata działalność RTM-u, a także Przemka Wawrzyniaka, który stoi za wszystkimi tymi pomysłowymi zapowiedziami wydarzeń kulturalnych, jakie możecie oglądać u nas od jakiegoś czasu - mówi Pinczak.

Mimo rozbudowanego zapecza osobowego i technicznego, jakim dysponują filmowcy, nadal poszukują chętnych osób, które chciałyby pomóc w realizacji tego "szalonego" projektu.
 

Grafika przedstawia logo 48h FP przeprojektowane przez rawicką grupę biorącą udział w konkursie, który swój finał ma na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Możliwość współpracy z profesionalistami

Ciekawą postacią w całym tym przedsięwzięciu jest jego koordynator - Przemysław Pińczak. Od 2 lat związany z Domem Kultury w Rawiczu, gdzie zajmuje się m.in. festiwalem "Muzykorama", oraz redagowaniem czasopisma - grizzly.art. Swoją przygodę z filmem rozpoczął kilka lat temu. Jest absolwentem filmoznawstwa. W swoim portfolio ma kilka nagród w prestiżowych konkursach literackich oraz stypendium scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kiedy premiera?

Zamknięta projekcja filmu - dla ekipy biorącej udział w konkursie, odbędzie się zaraz po zakończeniu postprodukcji i wysłaniu jej na serwery, czyli w niedzielę po 19:30. 

- Premierę dla mieszkańców Rawicza planujemy tuż po otwarciu Małego Kina Społecznościowego, bądźcie więc czujni - dopowiada Przemysłw Pinczak.
 

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ To tak A propo
4 miesiące temu ocena: 60%  2
Dyrektor jest rewelacyjny nigdy tak nie było jak teraz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Serce
4 miesiące temu ocena: 67%  1
Wspaniale. Brawo dla Was
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji