Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

W budynku po gimnazjum powstaje multibiblioteka [FILM]

› Społeczeństwo 12 dni temu    13.01.2021
Jakub Sławiński
komentarzy 5 ocen 15 / 80%
A A A

 RAWICZ  W budynku po byłym gimnazjum powstaje multibiblioteka. Inwestycja jest częścią sporego projektu rewitalizacji centrum miasta. Z kamerą, sprawdziliśmy co słychać na placu budowy.

W budynku po dawnym gimnazjum nr 1 w Rawiczu ma powstać nowoczesna multibiblioteka. Znajdą się w niej zbiory przeniesione z biblioteki mieszczącej się obecnie w Domu Kultury i budynku przy ulicy Staszica. W nowym obiekcie przewidziane są też przestrzenne sale multimedialne, dostosowane do potrzeb osób niewidomych i niesłyszących. 

- Z zaadaptowanych pomieszczeń w bibliotece będą też korzystać organizacje pozarządowe i kluby aktywizacji mieszkańców, będzie też wykorzystywana na potrzeby świetlicy socjoterapeutycznej - informuje Bernard Piskorz, kierownik Biura Zarządzania Projektami i Funduszami w rawickim urzędzie miejskim.

Natomiast, w miejscu dzisiejszego boiska powstanie zielona przestrzeń - "Dziedziniec kultury" - który ma służyć integracji międzypokoleniowej. Czytaj więcej: Na deptaku stanęły tablice z projektem rewitalizacji [FILM]

 

Kiedy koniec prac?

Zgodnie z planami, prace budowlane mają zakończyć się pod koniec tego roku. Jak przekazuje wiceburmistrz, Paweł Szybaj - w 2022 roku budynek ma zostać umeblowany i zaraz po tym, multibiblioteka ma rozpocząć swoją pracę. 

+ 12 głosów: 15 (80%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wyborca
11 dni temu ocena: 100%  5
Co ten wicek godo. Dostali kasę na remont więc remontują na chybił trafił. Akurat przed wyborami będzie można przeciąć wstęgę i kolejna kadencja zapewniona. Wielkie osiągnięcie burmistrza, multibibiteka. I tutaj głównie o to chodzi, bo czytelnictwo od tego, że zrobią taras z widokiem na "piękne tereny zielone" na pewno nie wzrośnie. Tylko, ze na utrzymanie tego budynku, już dofinasowania nie będzie, utrzymanie będzie musiało wziąć na swoje barki miasto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Felek
12 dni temu ocena: 90%  4
Byle "Gimnazjum" istnialo krotko.Wiele lat istniala Szkola Podstawowa No.2.Szkola ktorej uczniowie wyrosli na wielu wspanialych,dobrze wyksztalconych Rawiczan.Mozna wspomniec takich nauczycieli szkoly jak kierownik Balbus,Michalska,Rojowna,Heimrat(wyrzucony z Ogolniaka przez komuchow),Maslak(takze usuniety z Ogolniaka) i wielu innych.Mysle,ze w tej nowej bibliotece powinno sie znalezc miejsce na historie tego budynku i zaslug nauczycieli szkoly.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawicz
11 dni temu ocena: 89%  3
Chodziłam do Szkoły Podstawowej nr 2 i do LO Pamięta wymienionych zasłużonych nauczycieli
~ Heh
12 dni temu ocena: 21%  2
Czemuz nie mozna dodac komentarza odnosnie naszego kosciola i proboszcza??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wielbiciel
10 dni temu ocena: 100%  1
Bo to nie na temat baranie.