Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

W Cukrownię planują zainwestować ponad 300 mln zł

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    31.07.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 19 ocen 10 / 70%
A A A
 fot. archiwum

Cukrownia w Miejskiej Górce działa już 137 lat. Początkowo podczas jednej kampanii powstawało w niej 2.500 ton cukru, a dziś jest to już około 100 tys. ton. W zakład planuje się zainwestować ponad 300 mln zł.

Jeszcze na początku lat 90. XX wieku cukrownia była przedsiębiorstwem państwowym. Forma własności uległa zmianie w 1991 roku. Wtedy - na podstawie ustawy o prywatyzacji - powstała Spółka Akcyjna założona przez 750 akcjonariuszy (300 pracowników i emerytów oraz 450 plantatorów). W 1996 r. firma Pfeifer & Langen, z siedzibą w Kolonii, odkupiła akcje od pracowników i plantatorów, obejmując pakiet większościowy. Środki finansowe z podniesienia kapitału przeznaczono na dalszą modernizację zakładu.

Modernizacja

W 1997 r. przedsiębiorstwo przeszło gruntowną modernizację, a od kwietnia 2005 r. cukrownia Miejska Górka, w skład której wchodzą także zakłady w Górze i Głogowie, należy do grupy Pfeifer & Langen Polska S.A. z siedzibą w Poznaniu. Przedsiębiorstwo obejmuje również cukrownie Gostyń, Środa Wielkopolska oraz Glinojeck (woj. mazowieckie). W ciągu kilku miesięcy corocznej kampanii przetwarzonych zostaje 590 tysięcy ton buraków, z których produkuje się około 100 tysięcy ton cukru. Tylko w ciągu jednej doby powstaje około 700 ton. - Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i systemy automatyzacji produkcji, dzięki czemu należymy do Grupy będącej liderem na polskim rynku cukrowniczym - zaznacza Jacek Sobczyński, szef miejskogóreckiej cukrowni. Dodaje, że produkty trafiają do najbardziej wymagających odbiorców na rynku europejskim (służy do wytwarzania np. napojów, ciast, słodyczy, leków), a cukrownia spełnia wszystkie normy i standardy – w tym te dotyczące ochrony środowiska. Przypomina, że firma angażuje się w działania społeczne, poprzez współuczestnictwo w imprezach kulturalnych na terenie powiatów rawickiego i górowskiego, a także poprzez wsparcie finansowe lokalnych stowarzyszeń, szkół oraz fundacji.

Wielomilionowa inwestycja

W czerwcu tego roku zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” wydał decyzję o wsparciu inwestycji w miejskogóreckiej cukrowni. Opiewa ona na 334 mln złotych. Spółka Pfeifer & Langen Polska S.A nie podjęła jeszcze decyzji o rozbudowie mocy przerobowych. - Natomiast obecnie rozpatrujemy różne scenariusze, z których najbardziej prawdobodobny zakłada rozbudowę cukrowni w Miejskiej Górce. Decyzja o wsparciu potencjalnej inwestycji w Miejskiej Górce poprzez pomoc publiczną będzie brana pod uwagę przy podjęciu ostatecznej decyzji – mówi Jacek Sobczyński, dyrektor cukrowni. - Czekamy na różne decyzje. Jest to na razie w fazie koncepcji - kwituje. Z informacji uzyskanej od Jacka Serdecznego z Departamentu Komunikacji i Marketingu WSSE "Invest Park", graniczna data zakończenia inwestycji zawarta w decyzji to koniec 2025 roku, choć nie wyklucza się wcześniejszej jej finalizacji.
 

+ 7 głosów: 10 (70%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (21)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obserwator
2 miesiące temu 21
W tej cukrowni na kampanii2020 to nawet rekawiczek nie mają.jak na dworze sie pracuje......stare wygi co kiedyś pracowali teraz na emeryturach powpiepszali się na ciepłe stanowiska.kidys był Bhp A teraz zaczął po niemiecku gadać,co się należy pracownikowi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tubylcy
5 miesięcy temu ocena: 67%  20
Było by dobrze aby nasza cukrownia się rozwijała bo dzięki temu mamy miejsca pracy, firmy transportowe mają pracę i są w dobrej kondycji finansowej a w sezonie kampanii buraczanej emeryci mają szansę na dorobienie sobie do emerytury
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masakra
5 miesięcy temu ocena: 50%  19
dobrze mówisz ale pisowcy są nacjonalistami i im to nieodpowada ale nie widzą że polskie firmy bardzo dobrze funkcjonują w Czechach i na ukrainie i innych ościennych państwach. Takie to polskie ... zazdrość ale jak my coś robimy to źle
~ ???
5 miesięcy temu ocena: 71%  18
Do, taka prawda, każdy kredyt należy spłacić ciekawe za co go spłacasz skoro mało zarabiasz i należy mieć dochód aby go otrzymać a skoro ktoś zarabia na miskę ryżu to skąd na to ma. Chyba babcia z renty daje. Ludzie nie wypisujcie głupot że mało pieniędzy zarabiacie, bo w mediach informują dzisiaj że drogi dojazdowe nad Bałtyk całe 'zakotłwane' to chyba jadą ci co żyją z kredytu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TYBYLCY
5 miesięcy temu ocena: 0%  17
TO ZOBACZ NA TYCH JANUSZY JAK ONI WYGLADAJĄ ! NAJTAŃSZE UBRANIA , ŚMIECIOWE JEDZENIE. NIGDY NIE BYLI W KINIE CZY TEATRZ. ICH CAŁE ŻYCIE TO OSZCZĘDZANIE I TYRANIE OD RANA DO NOCY. NAWET ZĘBÓW NIE MAJA BO ICH NA DENTYSTĘ NIE STAĆ
~ DGR
5 miesięcy temu ocena: 71%  16
Panie Sobczyński dlaczego w Górze cukrownie nie udało się uratować?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu 15
Bo Galony to nieroby i dupowłazy
~ Victor Vance
4 miesiące temu 14
Dlatego: https://www.salon24.pl/u/staty...
~ do masakra
5 miesięcy temu ocena: 88%  13
ej Masakra ile płacisz swoim pracownikom ? 2100 ? czy może 2700 podstawy bo są budowlańcami ? a może masz transport i "dobrze " zarabiają bo są 2 dni w miesiącu w domu ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masakra
5 miesięcy temu ocena: 100%  12
nie chce mi sie nawet z tobą prowadzić dyskusji bo jest nacjonalistycznym pisowcem, który by wszystkich innych wygnał z kraju.... wstyd być takim
~ idiota
5 miesięcy temu ocena: 0%  11
jestem firmą jednoosobową
~ Alarm chemiczny. Rzeźki poranek
5 miesięcy temu ocena: 55%  10
Nie wiem ile taka kura może mieć małych niosek w jednym miocie ,ale odnoszę wrażenie iż, wyż ,że tych kur na obrzeżach miasta szlachetnego Rawicz jest co raz więcej. Fetor nasila się szczególnie nocami i rześkimi porankami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masakra
5 miesięcy temu ocena: 64%  9
jeszcze raz powtórzę ja pracuję na swój rachunek mam swoją mają firmę i mam to w dupie kto mi płaci za usługę w cukrowni czy to Niemiec czy Polak!!! a Ty ja jesteś ciamajda to pracuj za miskę ryżu trudno trzeba było sie uczyć/ szkolić a nie myśleć o niebieskich migdałach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masakra
5 miesięcy temu ocena: 0%  8
jestem firmą jednoosobową
~ masakra
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
inteligencja u ciebie niczym z polskiego rządu
~ ???
5 miesięcy temu ocena: 69%  6
Wystarczy spojrzeć na auta jeżdżące po polskich drogach no to widać biedę a o powstających nowych osiedlach nie wspominając. No to jest ta miska ryżu? Jeśli komuś w Polsce obecnie żyje się źle to niech wyprowadzi się do Korei to zobaczy różnicę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka prawda
5 miesięcy temu ocena: 89%  5
WIĘKSZOŚĆ NA KREDYT ALBO OBKUPIONE MILIONEM NADGODZIN I OSZCZĘDZANIEM NA POZIOMIE MEGA CEBULACTWA
~ Risza
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Do Masakry każdy wie że kapitalizm jest ZLY typu (niewolnictwo przymusowe) .socjalizm jeszcze gorszy .jak napiszesz na forum różnice to panu odpowiem .Pracodawcy boją się jednego .że???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji