Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

W niedzielę II tura wyborów. Dziś od północy cisza wyborcza

› Aktualności 6 miesięcy temu    10.07.2020
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Archiwum portalu

Równo z wybiciem północy (z piątku na sobotę) rozpocznie się cisza wyborcza w związku z drugą turą wyborów prezydenckich. Potrwa do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę.

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania. Trwa aż do zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. W tym czasie nie wolno publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób. Zakaz dotyczy także internetu.

Nie można również w żaden sposób agitować w lokalu wyborczym - np. poprzez eksponowanie na ubraniach symboli, napisów i znaków kojarzonych z kandydatami. Ponadto w czasie ciszy wyborczej nie można upubliczniać wyników sondaży wyborczych. Jeżeli ktoś zauważy naruszenie ciszy wyborczej, ma obowiązek powiadomić policję.

Za złamanie zakazu agitacji wyborczej grozi grzywna do 5 tys. złotych, zaś za upublicznianie wyników sondaży - kara od 500 tys. zł do nawet miliona złotych.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Precz z PiS em i drożyzną jaką nam zafundowali
6 miesięcy temu ocena: 73%  1
Precz z PiS em i drożyzną jaką nam zafundowali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji