Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

W rawickim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowi

› Aktualności› Wydarzenia 16 dni temu    29.12.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 145 ocen 38 / 47%
A A A
W rawickim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowiW rawickim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowi fot. Szpital Powiatowy w Rawiczu

W rawickim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowi. Dziś do szpitala w Rawiczu dotarły pierwsze szczepionki i rozpoczęto szczepienia przeciwko COVID-19. Lecznica pracuje jako szpital węzłowy i podaje je personelowi medycznemu, pracownikom domów pomocy społecznej, placówek opieki społecznej i aptek.

Na liście zainteresowanych szczepieniami jest 650 osób.

"W pierwszej partii przekazanych szczepionek otrzymaliśmy 45 ampułek z których będziemy mogli zaszczepić 225 osób. Jak w całym kraju najpierw szczepimy grupę "0", czyli pracowników szpitala węzłowego, pracowników pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracowników Domów Pomocy Społecznej i pracowników Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, pracowników aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, pracowików uczelni medycznych i studentów kierunków medycznych" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez placówkę na portalu społecznościowym.

W rawickim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowi

Dziś rozpoczęto szczepienia personelu medycznego i pomocniczego naszego szpitala. Lek podano 50 osobom. Szczepienie poprzedzone jest badaniem lekarskim, wywiadem oraz obowiązkowym wypełnieniem ankiety.

Po otrzymaniu kolejnych szczepionek otrzymają je następne osoby z grupy "0", których w sumie będzie 650.

+ 18 głosów: 38 (47%) 20 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (145)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mi
  12 dni temu ocena: 50%  145
  Mi po szczepionce nic nie jest, żadnych skutków ubocznych. jedynie jak migam oczami, zmieniają mi się same kanały w TV oprócz kanałów tvpis i zanim pierne, dzwoni do mnie sąsiad. Pokochałem Apple( jabłka) ale to był zamierzony cel szczepionki. We śnie widuję moje nie narodzone wnuki i prawnuki. Dobry towar, dobrze kopie. Podajcie adres dilera.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Typ
  12 dni temu ocena: 71%  144
  Tiffany Dover, pielęgniarka, która doznała omdlenia wazowagalnego na skutek stresu żyje i czuje się dobrze. Natomiast naprawdę nie żyją Ci którzy zmarli na Covid.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ przymusowe szczepienia
  12 dni temu ocena: 50%  143
  Nie wie ktoś czy już przywrócili do życia tę zmarłą po szczepieniu amerykańską pielęgniarkę ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Racjonalny
  15 dni temu ocena: 85%  142
  Szczęśliwego Nowego Roku, przede wszystkim zdrowia !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ECZNY
  15 dni temu ocena: 33%  141
  ZASZCZEP SIĘ DWA RAZY JAK JUŻ BĘDZIESZ BEZPIECZNY TO ZAMKNIJ MORDĘ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Stop
  15 dni temu ocena: 88%  140
  Komentarzy agitujacych za czym ? Ja daję wybór szczepionki. Żadna z tych firm mi nie płaci.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sychi
  15 dni temu ocena: 25%  139
  masz obsesje ! atakujesz ludzi ! idź do lekarza psychiatry by ciebie przebadał !
  ~ !!!!!!!!!!!
  15 dni temu ocena: 22%  138
  CZŁOWIEKU JEŻELI MASZ PROBLEM Z GŁOWĄ i MASZ OBSESJĘ NA TEMAT WIRUSA I SZCZEPIONEK TO IDŹ DO DOB1REGO PSYCHIATRY I SIE LECZ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Racjonalny
  15 dni temu ocena: 83%  137
  Nie krzycz, rację ma ten za którym stoi nauka a nie drze się. Zmierz ciśnienie :)
  ~ Za Szczepieniem
  15 dni temu ocena: 65%  136
  Przeciwnicy nie denerwujcie się. Ja jestem spokojny nauka potwierdza moje poglądy, a co do glupoty zwiazanej z ruchem antyszczepionkowym, cóż nie każdy jest geniuszem delikatnie mówiąc.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ktoś zarobi
  15 dni temu ocena: 47%  135
  Podaj imię i nazwisko. Pogadamy za rok, za dwa. Z twoimi spadkobiercami.
  ~ Do Stop
  15 dni temu ocena: 93%  134
  Zmierz ciśnienie, martwię się o Twoje zdrowie, życzę Ci żebyś bez zawału doczekał szczepionki. Zdrowia życzę.
  ~ STOP
  15 dni temu ocena: 24%  133
  RACJONALNY IDŹ SPAĆ ZAMIAST PISAĆ AGITUJĄCE KOPMENTARZE
  ~ Czytam
  15 dni temu ocena: 79%  132
  Czytam te komentarze, nikt nie powołuje się na wybitnych naukowców, którzy popierają szczepienia prof. Gut, Horban, Simon, Filipiak, Filipowiak, Dzieciątkowski, dr Grzesiowski, Skirmunt, Dzieciątkowski, Sutkowski. Tylko obrażanie ! Krzyk pisanie wielkimi literami, opanujcie się poczytajcie, nie tylko filmiki na YT.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Profesur
  15 dni temu ocena: 64%  131
  Te nazwiska nic nie znaczą przeciw argumentom idiotów , którzy swoją wiedzę czerpią z internetu . Co będzie kiedy wyczytają , że Ziemia jest płaska? Może już to wiedzą? Takiemu błaznowi autorytet naukowców nic nie znaczy . Oni skończyli edukację na 4 klasie edukacji korespondencyjnej . Biada ,durnie zabrali głos.
  ~ STOP
  15 dni temu ocena: 27%  130
  RACJONALNY IDŹ SPAĆ ZAMIAST PISAĆ SETKI KOMENTARZY AGITUJĄCYCH
  ~ Porada
  15 dni temu ocena: 88%  129
  Mam pytanie która szczepionka jest według Was najlepsza firmy Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, czy może tańsze rosyjski Sputnik czy może ta chińska ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Odpocznij
  15 dni temu ocena: 13%  128
  Chińskie są 3 ! jedna rządowa i dwie komercyjne. Ale już uciekaj spać
  ~ Pytanie
  15 dni temu ocena: 65%  127
  Już nie mogę się doczekać instytucji tzw. Pozwu ślepego, że będzie można kogoś dac do sądu za obrażanie ludzi, epitety nie znając tej osoby po IP. A antyszczepionkowcy takie bzdury piszą że tego się czytać nie da
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mikołaj
  15 dni temu ocena: 50%  126
  W dzisiejszych czasach każdy jest zdenerwowany. O to w tym wszystkim chodzi żebyśmy się kłócili. Żeby nas poróżnić ja wolę szanować cudze zdanie i decyzję nie wyzywajac nikogo. Agresja zawsze idzie w dwie strony. Mi nawet czasem nie chce się nic komentować bo wiem z góry że nie ma to sensu.
  ~ do mikołaj
  15 dni temu ocena: 100%  125
  Jesteś przeciw szkoda, ale kulturalnie dyskutujesz i brawo. Ja argumenty a inni na mnie szambo, chyba też tego nie popierasz.
  ~ Mikołaj
  15 dni temu ocena: 40%  124
  Powiem Panu że ja już decyzję podjąłem i dopóki nie będzie obowiązku szczepień to tego nie zrobię.Na grypę też nigdy się nie szczepielem. Moi rodzice też podjęli decyzję że tego nie zrobią a ja nie będę ich zmuszał mimo że są w grupie ryzyka. Jeśli ktoś na prawdę chce niech to zrobi. Szanuję też Pana zdanie ale nie ma sensu się spinać każdy zrobi po swojemu. Co do klapek w zimę na 10 piętrze daje to większe ryzyko zginiecia niż zachorowania śmiertelnie na Covid nie przyjmując szczepionki. Z całym szacunkiem to moja decyzja i niestety nikt na nią nie wpłynie.pozdrawiam
  ~ Do Mikołaj
  15 dni temu ocena: 67%  123
  Ok, już mówisz rozsądnie,zabójstwo przez ó, to tak na marginesie. Ale pamiętaj jest też empatia młodej osobie szczepionka nic nie zrobi a zapobiegniesz zarazeniu dziadków rodziców osob starszych i chorych. Ogólnie jak widzę te bzdury antyszczepionkowe jestem za obowiązkiem szczepień. Mikołaj cieszę się że Twoje kolejne wypowiedzi są akceptowalne, każdy ma prawo mieć obawy. Podałem radykalne przykłady, ale np. Nie ma zakazu chodzenia po parapecie na 10 piętrze czy chodzenia w klapkach w gorach zimą. Przepraszam za brak interpunkcji.
  ~ Mikołaj
  15 dni temu ocena: 33%  122
  Ze wszystkiego co Pan wymienił wszystko jest obowiązkiem prawnie uregulowanym. Takim jak płacenie podatków itp. jazda po pijanemu,kradzież czy zabujstwo jest zabronione i karane. Z tego co mi na chwilę obecną wiadomo nie ma żadnego obowiązku szczepień prawda?
  ~ do Mikołaj
  15 dni temu ocena: 70%  121
  Co to znaczy, że szanujesz czyjąś decyzję, czyli jak ktoś pojedzie po pijaku, czy zdecyduje ukraść czy zabić lub zadecyduje, że nie zapłaci podatków to zaakceptujesz jego decyzję ?
  ~ Mikołaj
  15 dni temu ocena: 40%  120
  No trochę mnie to nie dziwi jak ktoś pisze że się nie zaszczepi a ktoś inny mu narzuca nieodpowiedzialność, samolubność i arogancję. I wręcz nakazuje mu to zrobić. Niu niu nie tędy droga ja szanuje czyjeś decyzję i jeśli ktoś chce niech to zrobi a jak nie to nie. Trzeba się szanować prawda?
  ~ Do Mikołaj
  15 dni temu ocena: 67%  119
  Ale to antyszczepionkowcy nazywają ludzi glupkami, debilami itd. To brak argumentów.
  ~ Mikołaj
  15 dni temu ocena: 44%  118
  Przeczytałem z ciekawości wszystkie komentarze i nikt nikomu nie kazał nie brać szczepionki. Z tego co czytam to każdy wyraża swoje zdanie. A ci co chcą wszystkich na siłę szczepić to tylko obrażają.
  ~ ABSURDALNA OBSESJA NADEJE SIE DO LECZENIA PSYCHIATRYCZNEGO W ZAKŁADZIE
  15 dni temu ocena: 31%  117
  CZŁOWIEKU TY POWINIENEŚ BYĆ ODIZOLOWANY OD DOSTĘPU DO INTERNETU. OD MIESIĘCY ZASTRASZASZ LUDZI ( przypomnij sobie co pisałeś ) ROBISZ SZTUCZNA PANIKE BO MASZ JAKĄŚ OBSESJĘ. TWOJA OBSESJA W TEMACIE WIRUSA TO JAKIŚ ABSURD.
  ~ Pytanie
  15 dni temu ocena: 64%  116
  Pytanie do przeciwników szczepień, która jeszcze szczepionka szkodzi skoro tacy mądrzy jesteście. Przyjąłem w życiu z 50 szczepionek oprócz ukłucia poczułem tylko wolność od chorób na które się szczepiłem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aaaa
  15 dni temu ocena: 25%  115
  To się szczep debilu
  ~ Jarek
  15 dni temu ocena: 56%  114
  Polecam przeczytanie ulotek. Każda szczepionka posiada CHPL gdzie opisane są przeciwwskazania i działania niepożądane. Link do pierwszej z brzegu "bezpiecznej" szczepionki dla dzieci: file:///C:/Users/User/AppData/Local/Temp/Charakterystyka-19271-20200629000000-636_OLI-20200630001220.pdf Proszę bardzo - znalazła się nawet encefalopatia (trwałe uszkodzenie mózgu) z ostrzeżeniem o przeciwwskazaniach: "Encefalopatia w ciągu siedmiu dni po podaniu poprzedniej dawki jakiejkolwiek szczepionki zawierającej antygeny krztuśca (bezkomórkowej lub pełnokomórkowej).". A jak myślisz dlaczego rząd w przyszłym tygodniu ma głosować nad przyjęciem systemu odszkodowań z powodu powikłań po szczepieniach na COVID? Z powodu bezpieczeństwa szczepionek?
  ~ Asia
  15 dni temu ocena: 33%  113
  To po co jeszcze dyskutujesz. Przecież ty teoretycznie jesteś nieśmiertelny.
  ~ Immunogłupota
  15 dni temu ocena: 86%  112
  Tych immunomatołków muszę zmartwieć, gdyż w tej hołubionej przez nich "postępowej" i coraz bardziej upadłej moralnie Europie zachodniej niedouczonych prostaczków też nie brakuje. Akurat w kwestii szczepień np. we Francji, to sorry ale społeczeństwo mają niemal identyczne jak w Polsce.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tyle
  15 dni temu ocena: 14%  111
  Sfrustrowany socjopata.
  ~ 123
  16 dni temu ocena: 45%  110
  Jak myślicie czy serie szczepionek wysłane do Polski mają mikrochipy ? Jeżeli tak to jakie ? microsoftu, appla czy moze od xiaomi ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aaa
  15 dni temu 109
  Jebnij sie
  ~ Xxx
  16 dni temu ocena: 86%  108
  Xiomi przegrało przetarg ponoć problem z aktualizacjami to Covid 19 Pro i Pro-S
  ~ Apple
  16 dni temu ocena: 88%  107
  Ponoć Apple bo tu już kilku zaszczepionych mówiło że mają dziwny posmak jablka w ustach.
  ~ Immunotragedia
  16 dni temu ocena: 46%  106
  Zawsze tak było , że nowego , niepojętego , zwykły ludek się bał. To normalne u niedouczonych prostaczków. Bano się kolei żelaznej , stalowych ptaków , automobili itp. Tak jest i teraz. Gdy światowe i krajowe autorytety z dziedziny immunologii , wirusologii i mikrobiologii tłumaczą wszystkim , że szczepienie tą właśnie szczepionką , to jedyne racjonalne wyjście , to pojawiają się domorośli fachowcy , którzy nie mając pojęcia o zagadnieniu , najbardziej się wydzierają jakby się na tym znali. Sorry takie mamy społeczeństwo.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ggg
  15 dni temu 105
  Ccc , piszemy wirusologiem , "u" otwarte. Naucz się podstaw ortografii a później dopiero zabierają głos na tematy , których pewnie i tak nie możesz pojąć swym rozumiem. Można to zrozumieć, lokalne błazny są wszędzie i zawsze chcą być najważniejsi.
  ~ Immunotragedia
  15 dni temu ocena: 100%  104
  Przepraszam wszystkich. To co napisałem , to głupoty poparte badaniami wielu naukowców prowadzonymi przez pokolenia . To wszystko co piszą i mówią , to są kłamstwa. Tylko lokalni idioci , którzy podobno na wszystkim się znają mają rację. Jedyny w tym plus , że jak się nie zaszczepią to zadziała selekcja naturalna.
  ~ Powiatowy
  15 dni temu ocena: 67%  103
  Immunotragedia jedyny rozsądny głos. Kiedyś takich antyszczepionkowców czy płaskoziemców straszyli zaćmieniem słońca i oni w to wierzyli. Proszę podać nazwisko jednego wakcynologa, który jest przeciw szczepieniu ?
  ~ Ccc
  16 dni temu ocena: 67%  102
  Skoro jesteś taki uczony o masz tyle do powiedzenia w tacie szczepień to może się przedstawisz z imienia i nazwiska. Nazywasz ludzi prostakami. Kim Ty jesteś wirosologiem, pulmonologiem? Czy naczytałes się do porannej jajecznicy z kawą wycinków z gazet. Myślisz że świat zabawisz? Zaszczepi się tyle ludzi co na zwykłą grypę. I możesz się tu pocić i nazywać ludzi od samolubow itd. nie jesteś żadnym autorytetem naukowym żeby ludziom mówić jak mają żyć i co robić. Psychopata!
  ~ Immunotragedia
  16 dni temu ocena: 44%  101
  No i właśnie prostaczków naukowe zabrały głos .Tragedia.
  ~ Do Jurek
  16 dni temu ocena: 81%  100
  Autor posta pewnie teraz powie ze to manipulująca i on zna gościa który ma kuzyna w stanach, i ten kuzyn ma wuja którego kolega, był na rybach z Dr.Oetkerem i on powiedział ze szczepienie to wybawienie.
  ~ Jarek
  16 dni temu ocena: 78%  99
  „Duże” poszczepienne powikłania neurologiczne ujawniają się zazwyczaj po 48 godzinach od szczepienia i mogą być przyczyną trwałych uszkodzeń OUN. Zaliczamy do nich: – drgawki (zwłaszcza jeśli pojawiają się bez wzrostu temperatury ciała), – poszczepienną hipotonię mięśniową, – poszczepienne zapalenie mózgu (postvaccinal encephalomyelitis), – poszczepienną encefalopatię (encephalopathy following pertusis vaccination) (2, 3, 5, 6, 18, 20, 26) A co to jest encefalopatia to poszukajcie sobie sami. Dla leniwych - trwałe uszkodzenie mózgu. FDA (federalna komisja leków i żywności w USA) wymienia encefalopatię jako jeden z możliwych odczynów poszczepiennych po szczepieniu na COVID. https://wiadomosci.wp.pl/szcze...
  ~ Jarek
  16 dni temu ocena: 79%  98
  Nowa Pediatria 5/1999 Krystyna Sidor, Andrea Horwath Poszczepienne powikłania neurologiczne u dzieci "Pierwsze doniesienia o zaburzeniach neurologicznych związanych ze szczepieniami pochodzą z roku 1933 (26). Jednak dopiero w roku 1948 Byers i Moll opisali i udokumentowali ciężką encefalopatię jako następstwo szczepień ochronnych (6). Do łagodnych, ostrych lub „małych” reakcji poszczepiennych, które pojawiają się do 48 godzin i nie pozostawiają trwałych następstw neurologicznych należą: – przedłużający się płacz, – niepokój i nadpobudliwość, – apatia ze wzmożoną sennością, – wysoka temperatura ciała, – przejściowy łagodny wzrost ciśnienia śródczaszkowego przejawiający się tętniącym ciemieniem, – krzyk „mózgowy” (zaliczany niekiedy do „dużych” powikłań neurologicznych) (tab. 1) (3, 5, 8, 9, 14, 16, 28).
  ~ Aaa
  16 dni temu ocena: 81%  97
  Tyle samo uczonych popiera co neguje. Jeszcze chcesz coś powiedzieć.Strzel sobie jeszcze druga dawkę bo zaczynasz gwiazdorzyc.
  ~ awa
  16 dni temu ocena: 83%  96
  od kiedy się zaszczepiłem nie mogę włączać tvp info, i innych stacji tvp. Nie działają. Ktoś też tak ma ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PiS
  16 dni temu ocena: 89%  95
  Zadzwoń do operatora zależy gdzie masz i podaj numer szczepionki to Ci odkoduja. A jak masz naziemna to zapłać za kolejny rok abonament radiofoniczny.Na hasło Jarek dostaniesz jeszce 10% rabatu.
  ~ Jasiu
  16 dni temu ocena: 92%  94
  Jak weźmiesz pilot to druga ręka wsadź w prawa skarpetkę, lewa nogę daj tak z 15 cm do tylu i powinni działać . U mnie działa i jestem zadowolony.
  ~ Powiatowy
  16 dni temu ocena: 25%  93
  Wiecie jaka jest różnica między tymi co zachęcają do szczepień a tymi co są przeciw. Taka że Ci pierwsi nikogo już nie zarazą i nikt przez nich nie umrze. Antyszczepionkowcy tylko widzą swój nos, zaszczepcie się dla słabszych, nie bądźcie egoistami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarek
  16 dni temu ocena: 82%  92
  A posiadasz wszystkie aktualne szczepienia (większość szczepionek zapewnia ochronę czasową - na około 10 lat, jak np. na krztusiec)??? Mam nadzieję że tak i kłujesz się regularnie, bo dla dzieci przewiduje się już ok. 17 szczepień, więc i Ty z troski o innych pewnie jesteś zaszczepiony.
  ~ Ala
  16 dni temu ocena: 78%  91
  No po prostu zwykły głupek nazywa kogoś egoista a samemu kogoś zmusza do szczepienia.
  ~ Szach
  16 dni temu ocena: 78%  90
  Zwykły cham i prostak z Ciebie. Przykro mi ale taka jest prawda.
  ~ Do trolla siejącego panike
  16 dni temu ocena: 72%  89
  GOŚCIU PRZESTAŃ STRASZYĆ PRYMITYWNE LUDZI!
  ~ Do Szach
  16 dni temu ocena: 25%  88
  Ale inne szczepionki przyjmujesz tylko tej nie na złość mamy odmroze sobie uszy. Jesteś egoistą bo tylko o sobie myślisz.
  ~ Szach
  16 dni temu ocena: 70%  87
  No i brawo. Ja mam inne zdanie i mam prawo do niego. I nie będziesz mnie nazywał egoista jestem wolnym człowiekiem i zadbam o siebie jak umiem. I nie jestem antyszcepionkowcem bo to jest twój wybór co zrobisz. Nie będziesz mi mówić jak mam żyć. To jest właśnie dyskryminacja ludzi za to że podjęli decyzję o nie zaszczepieniu.
  ~ Do Szach
  16 dni temu ocena: 20%  86
  Są osoby chore na raka z innymi deficytami odporności, po przeszczepach, alergicy etc., Którzy nie mogą przyjąć szczepionki o tych mi chodzi, dla nich się zsszczepie
  ~ Do szach
  16 dni temu ocena: 88%  85
  I tez tego nie rozumiem. Skoro jest odporny to kogo ma się bać .
  ~ Szach
  16 dni temu ocena: 87%  84
  Ale słabsi niech się zaszczepia i nie będą mieli problemów. Szach mat
  ~ Piotr
  16 dni temu ocena: 90%  83
  Niech mi ktoś tak serio powie, jeśli się zaszczepia to będę odporny? Czy niezaszczepiony będzie mógł mnie zarazić skoro ja już będę odporny?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do mutant
  16 dni temu ocena: 100%  82
  Super, to dlaczego miał bym się przejmować tymi noezaszczepionymi? Skoro jestem bezpieczny nic mi nie grozi prawda?
  ~ Mutant
  16 dni temu ocena: 89%  81
  Będziesz bezpieczny
  ~ Ewa
  16 dni temu ocena: 84%  80
  Jak tak czytam te komentarze, to jest straszne jak ludzie są podzieleni. Każdy w życiu ma swój wybór chcesz to się szczep i czuj się bezpiecznie. Noe chcesz się szczepić i zachorujesz twoja sprawa. Każdy jest kowalem swojego losu. Noc gorszego nie może buc jak narzucanie komuś swojej racji. Ja zachorowałam i przeszłam ciężko chorobę ale szczepić się nie mam zamiaru ale inni niech robią jak uważają .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do xxx
  16 dni temu ocena: 72%  79
  To może chłop w szoku jest i trzeba mu pomoc.
  ~ Xxx
  16 dni temu ocena: 74%  78
  Tu jest tylko jeden wariat który podpisuje się różnymi nikami i ZMUSZA ludzi do szczepień
  ~ sekretarz
  16 dni temu ocena: 41%  77
  Epidemie wielokrotnie zmieniały życie ludzi na ziemi .Tym co udało się przeżyć byt po jakimś czasie się poprawiał, mieli więcej ziemi z której mogli zebrać więcej plonów .W dzisiejszych czasach będzie podobnie . Sytuacja zrobi się nie ciekawa do większości osób wierzących w samo zło wynikające ze szczepień i które prędzej czy później z powodu braku szczepienia zachorują.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nigdy
  16 dni temu ocena: 56%  76
  Gościu gdzie zgubiłeś mózg? Ja już miałem to coś i gorzej przechodziłem wszystkie grypy jakie miałem. Nie widzę powodu by się szczepić
  ~ Rawi1
  16 dni temu ocena: 37%  75
  Nie szczepcie się durne dgry i wsioki myślący ludzie się zaszczepią żeby być zdrowym i nie zarażać innych !!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jola
  16 dni temu ocena: 77%  74
  Ale kogo zaraza? No przecież nie tych zaszczepionych bo oni już będą odporni. To co się przejmujesz tymi niezaszczepionymi? Ich sprawa prawda?
  ~ Pra
  16 dni temu ocena: 80%  73
  Tobie to by się przydała szczepionka na odbudowę szarych komórek.
  ~ ....
  16 dni temu ocena: 67%  72
  Ja po szczepionce nie mam temperatury, naszła mnie ochota na jabłka, śniło mi się że zmieniam nazwisko na Gates i jeszcze parę innych rzeczy. Jedyny skutek uboczny, to nie mogę oglądać TV, ponieważ jak migam oczami to sam mi zmienia kanały na Naziemnej i Satelicie. Jedynie na kanałach TVpis działa normalnie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ironia dla debila
  16 dni temu ocena: 41%  71
  mam informację do antyszczepionkowców . Jestem już zaszczepiony. Już zauważam pozytywne zmiany. Zdecydowanie polepszył mi się zasięg telefonu komórkowego kiedy trzymam go w ręce, dodatkowo podczas robienia dwójki zauważyłem że wydzielam dużo ciepła co skutkuje tym, że mam niższe koszty ogrzewania. Nie jestem pewien czy wszczepiono mi czip apple czy microsoftu ale od wczoraj mam dość mocną ochotę na jabłka co wskazuje, że chyba jednak apple. No cóż trzeba będzie się przestawić z androida na iphona. No ale to też ok.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dlaczego?
  16 dni temu ocena: 71%  70
  Jak można się szczepić jakimś gównem, za które nikt nie bierze odpowiedzialności i nikt nie zna skutków ubocznych. Według ulotki, nie powinny się szczepić osoby zdrowe i przez 30 dni nie wolno pić alkoholu, brać tabletek przeciw bólowych i w ogóle osoby biorące co najmniej 2-3 leki nie powinny się szczepić. CO WY ROBICIE ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dzk
  16 dni temu ocena: 44%  69
  Idź wróć do swojej antyszczepionkowej bańki
  ~ ...
  16 dni temu ocena: 65%  68
  Pislamiści z pispandemią wszystko zniszczyli, za chwile wyginie 80% populacji.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wernyhory
  16 dni temu ocena: 30%  67
  Podobno już się rodzą dzieci z dwoma głowami , ludziom dorosłym wyrasta trzecia ręka , krowy przestały dawać mleko , kury znoszą kwadratowe jaja , na niebie pojawiły się dziwne znaki a na forach internetowych idioci wypisują bzdury nie poparte żadnymi argumentami . To już koniec świata.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ luzik
  16 dni temu ocena: 75%  66
  ciezki temat z ta szczepionka,jesli chodzi o moja osobe troche sie boje....bo jak kazdy lek ma skutki uboczne teraz sie zaszczepie a co bedzie za miesiac ,dwa czy rok ,jest dylemat -nie ma gwarancji ze nic sie nie wydarzy i nie ma gwarancji ze pomoze .....hm
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ CELOWA DEPOPULACJA
  16 dni temu ocena: 67%  65
  EFEKTY MOGA BYĆ ZA 5 LAT LUB W NASTĘPNYM POKOLENIU
  ~ Do Antyracjonalnego
  16 dni temu ocena: 60%  64
  Nie trolluj tylko daj jakiś argument, bo na razie tylko nie bo nie jak w piaskownicy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Antyracjonalnego
  16 dni temu ocena: 56%  63
  Nie trolluj tylko daj jakiś argument, bo na razie tylko nie bo nie jak w piaskownicy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Antyracjonalnego
  16 dni temu ocena: 50%  62
  Nie trolluj tylko daj jakiś argument, bo na razie tylko nie bo nie jak w piaskownicy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tak szczepię się
  16 dni temu ocena: 24%  61
  W PIS Tv powiedzieli że w Limanowej nie chcą się szczepić ot sensacja, każdy normalny człowiek się zaszczepi oprócz ciemnoty która swoją wiedzę opiera o Facebooka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Joanna Dark
  16 dni temu ocena: 8%  60
  Twoja pogardą dla zwycięskiej partii nie ma społecznego poparcia więc pomyśl kim jesteś;)
  ~ pytanko Andrzej
  16 dni temu ocena: 80%  59
  ty na czym opierasz swoją ciemnotę ?
  ~ RACJONALNY TY BIERZESZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SKUTKI
  16 dni temu ocena: 62%  58
  UWAGA !!! NA TROLLA AGITATORA KTÓRY TU NAMAWIA A WRĘCZ ZMUSZA DO TEJ "SZCZEPIONKI" KTÓRA JEST NIE WIADOMO CZYM !!! NIKT NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOSCI ZA TO CO ONA WYWOŁA !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Racjonalny
  16 dni temu ocena: 69%  57
  Szczepionek jest kilka, także to konkurencja. Pomyśl to nie boli.
  ~ ...
  16 dni temu ocena: 70%  56
  Szczepionki zrobione w pół roku. Baranki pierwsze raz raz!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do kolo
  16 dni temu ocena: 54%  55
  Więc z tej szczepionki też korzystaj latami i nie choruj. A innym ludziom daj spokój sami sobie poradzą.
  ~ do Kolo
  16 dni temu ocena: 47%  54
  Chyba jednak chorujesz .....
  ~ Kolo
  16 dni temu ocena: 60%  53
  Na grypę co rok nowa jest i to nikogo nie dziwi, korzystam od lat i nie choruję.
  ~ sam
  16 dni temu ocena: 19%  52
  To już bez kagańców będą mogli hulać, nawt na nartach po stokach i w hotelach noowć a i rayanair polecą. Hura
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ryanair
  16 dni temu ocena: 71%  51
  Tak i pozwolą sobie na straty bo 10 % społeczeństwa się zaszczepi
  ~ Neo
  16 dni temu ocena: 34%  50
  Każdy kto się nie zaszczepić i trafi do szpitala z powodu covid powinien pokrywać w własnej kieszeni pobyt w szpitalu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ona
  16 dni temu ocena: 73%  49
  Co ty piszesz a mi kto zapłaci za to że jakiś cybal wypuścił jakieś guwno z laboratorium i ja zachorowałam
  ~ kon by się usmial
  16 dni temu ocena: 75%  48
  To przestań się leczyć za moje składki jeżeli tak. Jeżeli ja w ciągu roku nie wykorzystam pakietu że składek bo np nie zachoruje to za moje pieniądze Po częśći lecza się inni i ludzie i na zdrowie im. Z własnej kieszeni to ty sobie plac bo mi odciagaja co miesiąc składki i należy mi sie wizyta w szpitalu jeżeli zejdzie taka potrzeba
  ~ Dki
  16 dni temu ocena: 78%  47
  Dokładnie nie szczepieni zostają zwolnieni ze składek. Dziękuję dobranoc.
  ~ Mario
  16 dni temu ocena: 82%  46
  Niech nie biorą składek i pasuje
  ~ Dzban
  16 dni temu ocena: 64%  45
  Dzban roku. Gratulujemy
  ~ Mądry
  16 dni temu ocena: 45%  44
  Każdy mądry i rozsądny człowiek się zaszczepi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarek
  15 dni temu ocena: 0%  43
  Każdy mądry i rozsądny najpierw przeczyta CHPL szczepionki bo lekarz mu wszystkiego nie powie. a potem rozważy za i przeciw znając przeciwwskazania i wiedząc do jakich powikłań dochodzi.
  ~ WYPAD AGITATORZE
  16 dni temu ocena: 55%  42
  RACJONALNY WYPI€ #D @LAJ TROLLU
  ~ Ddd
  16 dni temu ocena: 80%  41
  Każdy mądry i rozsądny człowiek postąpi po swojemu.
  ~ Ty
  16 dni temu ocena: 48%  40
  Komu zależy na rozwoju tej zarazy ? Antyszczepionkowcy kto za Wami stoi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ WYPAD
  16 dni temu ocena: 63%  39
  WYPAD Z BARU RACJONALNY
  ~ Mario
  16 dni temu ocena: 74%  38
  Gates który twierdzi, że ludzi jest za dużo
  ~ As
  16 dni temu ocena: 50%  37
  Marek ić stont. Każdego decyzja zaszczep się i już nie dyskutuj.
  ~ Lola
  16 dni temu ocena: 73%  36
  Majkel skad Ty możesz wiedzieć że szczepionka jest bezpieczna ? Profesor genetyki pan Zielinski wypowiada się w inny sposób na jej temat . Media nie dopuszczają do głosu niezależnych naukowców. Sam producent szczepionki nie wie jakie skutki mogą być np za 3 lata dla organizmu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Virus
  16 dni temu ocena: 75%  35
  Wiec miej trochę empatii dla mnie i moich decyzji ok.
  ~ Azu
  16 dni temu ocena: 79%  34
  To jak masz trochę empatii to daj spokój ludziom którzy może boją się zaszczepić czymś co w żaden sposób nie jest przebadane. I nie na żadnych twardych dowodów że pomoze.Chcesz to testuj na sobie. Brawo dla szach. Gość chce na siłę kogoś uszczęśliwiać. A z pijakami taka prawda sam musi chcieć coś w życiu zmienić bo w przeciwnym razie na siłę nic nie zrobisz.
  ~ do Virus
  16 dni temu ocena: 15%  33
  Empatii za grosz nie masz, a wiedzy jeszcze mniej.
  ~ Virus
  16 dni temu ocena: 83%  32
  Człowieku dyskusja z tobą to jak z dzieckiem sam sobie zaprzeczasz. Wiec idź się zaszczep i w dupie mam czy wystarczy ci na rok czy na lat 20. Jeśli twierdzisz ze będziesz zdrowy i tobie to pomaga to chwała tobie. Życzę Ci z całego serca żebyś był odporny. I gowno powinni cię obchodzić niezaszczepieni. Jak alkoholik chce chlać i zdychać na ulicy to niech robi co chce jego życie.
  ~ Do Virus
  16 dni temu ocena: 18%  31
  A skąd wiesz po pierwsze, że ta szczepionka będzie jak ta na odrę jedna na całe życie, po drugie koronawirus albo zginie jak Sars lub Mers ale najprawdopodobniej będzie niegroźny po mutacjach bo taka jest tendencja u koronawirusow
  ~ Virus
  16 dni temu ocena: 68%  30
  No to jak sie szczepisz od 20 lat i nie masz grypy. To sam sobie odpowiedziałeś że jak się zaszczepisz na Covid to będziesz się szczepislc już zawsze. Co za tym idzie już nie zachorujesz przez kolejne 20 lat. W czym problem dlaczego zmuszasz innych. Każdy ma swój wybór.
  ~ Do Virus
  16 dni temu ocena: 40%  29
  Chorują na grypę bo szczepi się 3 procent a nie 60 procent. Ja się szczepię i nie wiem co to grypą od 20 lat...
  ~ Do Lola
  16 dni temu ocena: 47%  28
  Wrzuciłas wszystkie szczepionki do jednego worka i jednym wpisem chcesz być mądrzejsza od profesorów wirusologii którzy zachęcają do szczepień. Co za arogancja !
  ~ Virus
  16 dni temu ocena: 66%  27
  Na grypę ludzie się co roku szczepią i dalej chorują. Grupa jest była i będzie w takiej czy innej postaci. Za chwilę będzie Covid 19 Pro i będą kolejnej szczepionki szukać.
  ~ Igła
  16 dni temu ocena: 45%  26
  Skąd ten strach przed najbezpieczniejszą szczepionką w historii. Jak się boicie igły do psychologa. Tłumaczeniem co będzie za 3 lata można obalić każdą szczepionkę. Na grypę od 20 lat się szczepię żadnych skutków ubocznych.
  ~ Aaa
  16 dni temu ocena: 64%  25
  Kwestia czasu i pewnie trzeba będzie posmarować za kwity o szczepieniu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rawiczanka65
  16 dni temu ocena: 53%  24
  Otworzą przychodnie ,dla kogo szczepionych tylko czy wszystkich. Rasizm?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Hycel
  16 dni temu ocena: 91%  23
  Super teraz Rawmed bo tam się boją najbardziej wirusa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aa
  16 dni temu ocena: 93%  22
  Rawmed to jest dno totalne. Zero szacunku dla pacjenta. Pacjent musi chodzić z gabinetu do gabinetu i pytać lekarzy kto go przyjmie a panie w recepcji kawkę piją. Pan Mariusz (Lipa) wychodzi z gabinetu bez słowa i nie wraca a pacjenci czekają do niego w kolejce.
  ~ lolipop
  16 dni temu ocena: 81%  21
  To teraz po szczepieniu już otworzą przychodnie, prawda?
  ~ Hela mag B6
  16 dni temu ocena: 40%  20
  Czym się szczepicie? Co tam robią w tle strzykawki ze solą fizjologiczną? Co to za ściema?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Racjonalny ogarnij się ale raczej to nie możliwe
  16 dni temu ocena: 50%  19
  RACJONALNY ZNOWU SIĘ UAKTYWNIŁEŚ ? WYPAD DO PSYCHIATRY
  ~ Racjo
  16 dni temu ocena: 80%  18
  Wyłącz internet i tv niedowiarku poczytaj publikacje naukowe.
  ~ ...
  16 dni temu ocena: 33%  17
  Ja wam życzę dużo zdrowia. Mam nadzieję, że przemyśleliście brak konsekwencji za wady genetyczne. Boże, miej ich w pod swoją opieką, bo nie wiedzą, co czynią.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Majkel
  16 dni temu ocena: 56%  16
  Idioci z was skąd wiece ze ta szczepionka jest niebezpieczna ??!! Jesteście eksperci ze się wypowiadacie. Polak zawsze wie najlepiej i jest nieomylny Boże chroń przed takimi idiotami.
  ~ KOlejny
  16 dni temu ocena: 71%  15
  Ten Wasz brak wiary jest już śmieszny. Zaszczepić się i to szybko, żeby zakończyć pandemie, jaki macie interes w tym żeby zatrzymac zarazę.
  ~ No tak
  16 dni temu ocena: 50%  14
  Jestem tego samego zdania, chyba nie są świadomi biorąc coś nieprzebadanego i ze strony producenta odmowa działań za złe konsekwencje.