Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Warsztaty tworzenia gier mobilnych [FOTO]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    11.05.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zajęcia prowadziła Alina ŁysakZajęcia prowadziła Alina Łysak fot. Rawicka Biblioteka Publiczna
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W ramach Tygodnia Bibliotek grupa rawickiej młodzieży uczestniczyła w warsztatach z tworzenia gier mobilnych. Zajęcia, które odbywały się w sali komputerowej Gimnazjum nr 1, prowadziła Alina Łysak z firmy Good Books.

Gry oparte były o mitologię, a projektowano je za pomocą fińskiej platformy Action Track, która umożliwiająca tworzenie narracji i mobilnych gier terenowych. Bohaterami byli m.in. Heros, nimfy Hesperydy, stugłowy smok, Herakles, nieznana droga. to fińska platforma. Warsztaty miały na celu ukazanie możliwości oprogramowania oraz szybką naukę podstaw tworzenia w nim gier.

Gracze zostali podzieleni na grupy, z których każda miała za zadanie stworzyć kolejny poziom gry. Zaplanowali przeróżne zadania np. sportowe, nagrywanie filmików, robienie zdjęć i mnóstwo zadań matematycznych, by przejść grę z jak największą ilością punktów. Po kilku godzinach teorii wszyscy ruszyli w teren.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!