Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ważne dla osób na kwarantannie! „Nie otwierajcie drzwi listonoszowi”

› Aktualności miesiąc temu    3.04.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A

Osoby objęte kwarantanną nie muszą tego faktu nigdzie zgłaszać – również na poczcie. - Ich adresy otrzymujemy na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia. Poczta jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie - tłumaczy Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. Jest jednak małe „ale”.

Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że osób na kwarantannie przybywa z każdą godziną. - Niestety, informację o tym, kto objęty jest izolacją, nie zawsze dociera do nas na czas. Drzwi mieszkań domów osób poddanych kwarantannie nie są specjalnie oznaczone. Nawet często sąsiedzi mogą nie wiedzieć, że osoba mieszkająca obok znalazła się w wyjątkowej sytuacji. Dlatego proszę wszystkie osoby będące na kwarantannie, by nie otwierały drzwi, kiedy puka do nich listonosz z przesyłką - podkreśla Dariusz Szymański, naczelnik rawickiej poczty.

Do czasu zakończenia przymusowej izolacji, korespondencja kierowana pod adresy objęte kwarantanną, będzie przechowywana w placówkach pocztowych, bez próby doręczenia.

- Rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata - podkreśla Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Szczególne procedury dotyczą wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną. Świadczenia są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert, które następnie są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xxx
miesiąc temu ocena: 100%  6
PIS-iory coś kombinują. Podobno Poczta Polska będzie roznosić i zbierać pocztę zwiazana z głosowaniami. Ostatnio zwolnili głównego prezesa poczty polskiej. W jego miejsce powołali kogoś z Ministerstwa Obreony Narodowej. Nie wyobrażam sobie jak ma przebiegać to głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenta. Listonoszy brakuje, coraz więcej jest ich na zwolnieniach lekarskich. Kto wie czy nie zajmie się tym roznoszeniem i zbieraniem głosów wojsko. Wypełnione papiery będą trafiały niewiadomo gdzie. Może na Nowogrodzką w Warszawie. Oby nie doszło do największego przekrętu w historii wyborów w Polsce. Po tej ekipie można sie spodziewać wszystkiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Absurd PISiorow
miesiąc temu ocena: 100%  5
Dpd, dhl, import itd to wróg publiczny numer 1 poczty i zapewne za chwilę dojdzie do sytuacji że Szanowny Pan Morawiecki zawiesi działania tych wszystkich firm bo niby to oni roznosza zarazę. Sklepy pozamykal i niech jeszcze przez Internet nie będzie można nic kupić to wykoncza miliony kolejnych sklepów które w dobie kryzysu własnymi siłami zarabiaj na sprzedaży internetowej by Państwo nie musiało ich wspomagać. Wystarczy zapłacić przelewem i poprosić kuriera o pozostawienie paczki na progu. Zabezpieczyć się i otworzyć przesyłkę na dworze by wyeliminować możliwe zarazki przenoszone na paczce. Wystarczy pomyśleć i można zrobić to bezpiecznie. Nawet pozostawiając zawartość na 2 dni w garażu, piwnicy itd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kret
miesiąc temu ocena: 71%  4
No i właśnie, mąż mojej kuzynki we Wrocławiu zaraził się rozwożąc jedzenie a cała reszta pod jednym dachem od niego i nie wiadomo ilu osobom zawiózł to świństwo zanim się zorientował. Ludzie siedźcie w domu, gotujcie sami, róbcie zakupy najrzadziej jak się da, wytrzymacie dla dobra własnego, waszych rodzin i nas wszystkich! Proszę, to wszystko nie jest na niby, do tragedii dochodzi coraz czy i coraz bliżej i nie myślcie, że Was to nie dotyczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ George
miesiąc temu ocena: 83%  3
A co z dostawcami jedzenia(Pizzy ,kebab )????oni tez nie posiadają takich informacji i dlaczego ????a ludzie Objęci kwarantanna którzy zamawiają przez telefon tego nie mówią !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
miesiąc temu ocena: 0%  2
Pracownicy ZUK-U I SPÓLDZIELNI również powinni mieć taką bazę danych. Roznoszą listy, isa na awarie itd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kurier
miesiąc temu ocena: 85%  1
Szkoda tylko ze Poczta Polska ma dostep do bazy osób objętych kwarantanną a na każdą inna firme kurierska się wypięli tlumacząc sie RODO. Pomijam fakt ze listonosze nawet kolegom po fachu nie chcą pokazać listy którą posiadają... obyście się wypchali jak przyjdzie wam roznosić karty do głosowania..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji