Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Windami na dworcu PKP można przewozić rowery?

› Aktualności› Wydarzenia 13 dni temu    12.01.2021
Joanna Miśkowiak
komentarzy 5 ocen 7 / 86%
A A A
Windami na dworcu PKP można przewozić rowery?Windami na dworcu PKP można przewozić rowery? fot. Jakub Sławiński

 RAWICZ  Pod informacjami dotyczącymi problemów z przejściem pieszych do Masłowa pojawił się komentarz sugerujący, że do wind w przejściu podziemnym na dworcu nie wolno już wprowadzać rowerów. Sprawdziliśmy, czy jest to prawda.

"Uwaga rowerzyści Straż Ochrony Kolei i Patrol Policji stanęli w pobliżu windy obsługującej przejście pod torami i pouczali o zakazie przewozu rowerów windą. To jest winda osobowa. Będą Mandaty w razie łamania przepisów" - napisał autor jednego z komentarzy. O wyjaśnienie poprosiliśmy zarówno policję, jak i przedstawicieli kolei. Zaprzeczyli tym informacjom.

- Z założenia windy służą to przewożenia rowerów, wózków, dużych bagaży. Tak jest na większości dworców. Zabronienie tego byłoby kuriozalne - zaznacza Radosław Śledziński, rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK.

Beata Jarczewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu potwierdziła, że funkcjonariusze nie będą karać osób, które transportują windą rowery, tym bardziej, że jest to jedyny możliwy sposób, bo między peronami nie ma zjazdów, a tylko schody.

Policjantka przypomina jednak, że z wind należy korzystać w taki sposób, żeby ich nie dewestować. Nie wolno więc pchać niczego na siłę i uszkadzać wyposażenia. Dodaje, że teren dworca jest objęty monitoringiem.

Czytaj także: Koleje Wielkopolskie dojeżdżają do Rawicza

+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jake
11 dni temu 5
Zaznacza, że stacja nie była gotowa na tego rodzaju zdarzenie, bo urządzenia tego typu bardzo rzadko https://vidmate.bet/... lub wcale nie psują się, a poza tym są drogie. Ich koszt to około 50 tys. zł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JOHN RAMBO
12 dni temu 4
Black Angel masz racje ludzie są upośledzeni można mówić a i tak maja to w D ...E
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Black Angel
13 dni temu ocena: 57%  3
Ludzie są głupi-tyle można powiedzieć o osobach które pionują rower w windzie.To jest przykład że użycie szarych komórek szkodzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gagu
13 dni temu ocena: 50%  2
A niby dlaczego? Nie wszystkie rowery mieszcza sie do windy.
~ Pasażer
13 dni temu ocena: 71%  1
Akurat w czasie zajścia był wprowadzany rower górski który mieścił się w windzie ustawiony ukośnie w górę . Prawdopodobnie to spowodowało reakcję służb.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji