Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

„Wsparcie dla Każdego” otrzymało dotację na projekt „Kultura na wsi”

› Aktualności 7 miesięcy temu    16.11.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 2 / 50%
A A A

- Projekt dedykowany jest uczniom szkół podstawowych z terenu naszej gminy - podkreśla Agnieszka Maciejak, koordynator projektu. - Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, w szczególności z terenów wiejskich mających utrudniony dostęp do instytucji kultury, zaplanowaliśmy dwa wyjazdy do Opery Wrocławskiej oraz jeden do filharmonii. Chcemy, aby dzieci i młodzież poznała nowe możliwości, postrzegając kulturę wysoką jako coś ciekawego.

Tym samym uczestnicy będą mogli zapoznać się z muzyką klasyczną, co nie jest na porządku dziennym wśród wiejskiego młodego pokolenia. Ponadto w ramach projektu zaplanowano spotkania warsztatowe z kapelą dudziarską i skrzypcami. - Dzieci i młodzież szkolna zapozna się z budową tych instrumentów, a zarazem pięknem i bogactwem kultury i muzyki nie nie słuchanej na co dzień w radio czy telewizji. Poznają podstawowe pojęcia muzyczne, nauczą się słuchać muzyki, która pobudzi wrażliwość na barwę tego charakterystycznego brzmienia - dodaje Agnieszka Maciejak. Autorzy projektu nie ukrywają dumy, że po raz pierwszy w takich wydarzeniach kulturalnych weźmie udział aż 120 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chojnie i Pakosławiu z filialną w Sowach.

Dotację Stowarzyszenie „Wsparcie dla Każdego” otrzymało z Fundacji PZU.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!