Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

WYBORY 2020. Co koniecznie trzeba zrobić przed II turą?

› Wybory 6 miesięcy temu    4.07.2020
komentarzy 4 ocen 3 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

W niedzielę - 12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Będziemy głosowali na jednego z dwóch kandydatów. Co trzeba zrobić zanim odwiedzimy lokal wyborczy?

 

Jeśli ktoś głosuje poza swoim obwodem wyborczym i przed pierwszą turą wyborów wziął zaświadczenia o prawie do głosowania w dwóch turach lub zgłosił zamiar głosowania korespondencyjnego - nie musi już nic robić. Z zaświadczeniem na II turę zagłosuje w dowolnej komisji, a w przypadku głosowania korespondencyjnego pakiet wyborczy dostanie na ten sam adres co przed pierwszym głosowaniem.

 

Ale, jeśli w II turze zamierza głosować gdzie indziej niż w pierwszej - musi pamiętać o następujących datach.

Jeśli chcesz głosować za granicą:

Do 9 lipca na stronie ewybory.msz.gov.pl można zgłosić zamiar osobistego głosowania w komisjach wyborczych za granicą. Nie da się już zarejestrować na głosowanie korespondencyjne - termin minął 29 czerwca.

 

Jeśli chcesz głosować w Polsce:

7 lipca mija ostateczny termin na dopisanie się do spisu wyborców (jednorazowo, tylko na te wybory) lub stałego rejestru wyborców w wybranej gminie. To również ostatni dzień na zgłoszenie się do głosowania korespondencyjnego dla osób przebywających w kwarantannie. Wnioski można złożyć korzystając między innymi z platformy ePUAP.

Do tego dnia także osoby, które wcześniej zgłosiły zamiar głosowania korespondencyjnego powinny otrzymać swoje pakiety wyborcze.

 

UWAGA: Osoby, które przed I turą dopisały się do spisu wyborców w wybranym obwodzie, będą ujęte w tym samym spisie w głosowaniu 12 lipca. Nie ma już możliwości dopisania do innego spisu wyborców.

 

Ostatnia szansa, by zadbać o możliwość głosowania w dowolnym miejscu to 10 lipca - do tego dnia można odebrać z urzędu zaświadczenie o prawie do głosowania.

 

Tego zaświadczenia nie można pobrać drogą elektroniczną - trzeba odebrać je w urzędzie osobiście lub przez osobę, która będzie miała upoważnienie.

+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Polak
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Brońmy resztek demokracji i praworządności w Polsce. Idźmy na wybory i głosujmy na Rafała Trzaskowskiego. To może nie jest też idealny kandydat, ale czas na zmiany !!!!! Dość rządów Kaczyńskiego i ukrywanych afer PiS-u.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Milena89
6 miesięcy temu ocena: 0%  3
Hej Mam na imie Milena i mam 23 lata :). Napisz do mnie na www.milepanie.pl/milena89... jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ____________
6 miesięcy temu ocena: 43%  2
Trzeba iść głosować na Andrzeja Dudę, żeby Homosie nie adoptowały naszych dzieci i uchodźcy nie przyszli do naszych domów, żeby nie podniesiono wieku emerytalnego, żeby nie kradziono pieniędzy z OFE, żeby nie powstało Amber 2...itd...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rrt
6 miesięcy temu ocena: 80%  1
Co trzeba zrobic? Straszycie w artykulach ludzi o zakazeniach w rawiczu to yrzeba nie isc na wybory skoro uwazacie ze taka epidemia w tych artykulach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji