Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wykaz punktów szczepień. Gdzie zaszczepimy się na COVID19 w naszym powiecie?

› Aktualności› Wydarzenia 11 dni temu    4.01.2021
Joanna Miśkowiak
komentarzy 54 ocen 18 / 78%
A A A
 fot. Szpital Powiatowy w Rawiczu

 KORONAWIRUS  Choć jeszcze nie wiadomo dokładnie, kiedy ruszy powszechna akcja, to Narodowy Fundusz Zdrowia, w poniedziałek po południu, opublikował mapę punktów, w których będzie można się szczepić przeciwko koronawirusowi.

W informacji zaznaczono, że dane będą aktualizowane, ale już wynika z nich, że na terenie powiatu będzie co najmniej sześć takich miejsc.

Dokładny wykaz jest dostępny na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/wielkopolskie

Proces rejestracji powszechnych szczepień ma rozpocząć się 15 stycznia 2021 r.  W kolejnych etapach szczepieni będą:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.


Gdzie będzie można się zaszczepić?

  • CENTER-MED, Rawicz
  • NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ " ZDROWIE ", Bojanowo
  • PRZYCHODNIA LEKARSKA EWA CEMPEL-NOWAK, Pakosław
  • PRZYCHODNIA LEKARSKA FAMILIA, Jutrosin
  • PRZYCHODNIA LEKARSKA Barbara Bogacka-Gancarczyk, Miejska Górka
  • PRZYCHODNIA LEKARSKA "SALUS" M. Z. GOLIŃSKI, Miejska Górka
  • NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ PRZYCHODNIA LEKARSKA "RAWMED", Rawicz - Rynek Sarnowski
+ 14 głosów: 18 (78%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (55)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkanka
7 dni temu ocena: 0%  55
Rozumiem , że będziemy się szczepic tak jak teraz musimy leczyć? Czyli przez telefon? Jak tak to jestem chętna na szczepienie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uwaga
8 dni temu ocena: 57%  54
Racjo-analny ty nadal tu czubie piszesz ? chcesz szypionkę to ci zrobię nawiedzony wa ri (ie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Papa
9 dni temu ocena: 67%  53
Prawda jest taka że 3/4 społeczeństwa się nie zaszczepi. I w końcu zabraknie argumentów do szczepień. Skończą się te całe obostrzenia i wszystko wróci do normalności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do logik
8 dni temu ocena: 62%  52
Panie Szymonie pożyjemy zobaczymy.
~ Logik
9 dni temu ocena: 40%  51
Zaszczepi się minimum 60 procent. Mniej to tylko wtedy gdyby koronawirus osłabł jak kiedyś Sars.
~ Do Biolog
9 dni temu ocena: 43%  50
Tytuł pracy i autor. Ty nie masz wiedzy, nie ma odpowiedzialnego profesora czy naukowca, który podważa sens szczepienia przeciw Covid. Podawaj źródło wiedzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biolog
9 dni temu ocena: 28%  49
Tutaj jest w śród nas taka osoba która tak skutecznie zachęca do szczepienia. Powołuje się na książki artykuły i światowej klasy uznanych wirusologów. Pod każdym postem każdego obywatela mówi że szczepionka to zbawienie itp. To ja mam pytanie bo lubię jak ktoś ma taką wiedzę. Czy czytałeś raport na temat szczepionki mRNA w połączeniu z retrowirusami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biolog
9 dni temu ocena: 44%  48
Tak jak myślałem nie masz żadnej wiedzy skoro jeszcze nie dotarłeś do badań. Jesteś przeciętny Kowalski więc czytasz to co ci media na tacy podają. Zagleb się trochę bardziej.
~ Do zzz
9 dni temu ocena: 77%  47
Może się zdziwisz pisałem z głowy i raczej korzystam z książek czy portali medycznych. Podaj tytuł pracy i autora.
~ Zzz
9 dni temu ocena: 23%  46
Jak na razie to przekeiles artykuł z wp, Onetu itp. pytam czy przeczetyles oelryginalny raport naukowy?
~ Typ
9 dni temu ocena: 77%  45
Najbardziej znane retrowirusy to wirus białaczki ludzkiej oraz najlepiej poznany retrowirus HIV, wywołujący AIDS. W obu tych chorobach zaatakowany jest układ immunologiczny (HIV wręcz niszczy limfocyty T odpowiedzialne za pamięć immunologiczną-komórkową) Podanie tym osobom szczepionek powinno być poprzedzone badaniem i decyzją lekarza. Jest pytanie czy organizmy tych osób nabyłyby poszczepiennie odporności humoralnej, dedykowanej SARS COV2. Szczepionka oparta na mrna jest jedną z najbezpieczniejszych. Nie polecałbym szczepienia osób zakażonych retrowirusami szczepionkami opartymi na atenuowanych wirusach.
~ aaa
9 dni temu ocena: 30%  44
to nie są szczepienia. To jest eksperyment medyczny, tylko lansowany pod nazwą szczepień. Ludzie są tak otumanieni mediami głównego ścieku, że wydaje im się, że ta szpryca to będzie ich wybawienie. Jeszcze się zdziwią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poczekam , popatrzę
9 dni temu ocena: 17%  43
Rekomendacja WHO : "Chociaż zdajemy sobie sprawę z braku danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności...". Ja na razie dziękuję za to cudo. Z odpowiedzialności zwolnieni: producent, Państwo szczepiące , lekarze. Toż to musi być niezły syf.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zzz
9 dni temu ocena: 57%  42
Podatki są potrzebne ale nie wszystkie, opłacanie bandy darmozjadów ktorzy są nie potrzebni mija się z celem.Z podatków powinny być drogi i służby mundurowe. Służba zdrowia dziurawa jak ser, w większości przypadków ratuje nas prywacizna. Co do pasów w samochodzie prawda chcesz zapinaj twoje życie. Ale jazda po pijaku to powinna być traktowana jak próba morderstwa. Ale nie wmawiaj mi że mam się szczepić jak nie mam obowiązku. I co gorsza dlaczego nie mam prawa wyboru szczepionki.
~ Do zzz
9 dni temu ocena: 71%  41
Możesz mówić, ale jak nie masz wiedzy i racji to po co tego słuchać. Jak chcecie sami decydować to nie płacicie podatków,nie zapinajcie pasów, jeździcie po alkoholu itd. Zróbcie coś dla innych
~ Zzz
9 dni temu ocena: 22%  40
Myślałem że jesteś inteligentny i można jakoś coś Ci powiedzieć. Ale z każdym postem coraz bardziej uświadamiam sobie że jesteś trochę nawiedzony. Ale życzę zdrowia. Mam nadzieję że kiedyś będziemy razem sobie siedzieć w ośrodku zdrowia gdzie ty będziesz zaszczepiony i odporny a ja nie zaszczepiony.
~ Filip
9 dni temu ocena: 25%  39
Brawo Azor masz rację dlaczego inni mają decydować za nas. Ze służbą zdrowia prawda skoro lekarze przyjmuja prywatnie i są dalej zdrowi.a szpitale i ośrodku pozamykane. Ludzie jakoś do dzisiaj nie konają na ulicach. Wirus jest był i będzie. Wystarczy leczyć a nie ecie pecie i jeżdżenie karetka że szpitala do szpitala. To rząd pozbawił nas obywateli dostępu do lekarzy. Bogu dzięki można jeszcze chodzić prywatnie.
~ do Adrian
9 dni temu ocena: 89%  38
Lód to chyba się roztopi, a nie zaszczepi. I szybko po szczepionkę, w Izraelu prawie 20 procent już zaszczepionych,w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prawie 10 procent. A później, że Zydzi czy Arabowie mają nad nami przewagę.
~ Adrian
9 dni temu ocena: 27%  37
Tysiące łóżek stają puste , ośrodki puste a gość każe się szczepić. Co ma się zwolnić wszystko zwolnione stoi i czeka aż lód się zaszczepi. I do póki place składki opieką się należy.
~ do Azor
9 dni temu ocena: 92%  36
No właśnie szybkie zaszczepienie min. 60 procent ludzi odblokuje szpitale i przychodnie. Popatrz na Izrael w marcu będą po pandemii, bo szczepią najszybciej na świecie. Ludzie palą papierosy, dragi, zła dieta etc. A tu boją się szczepionki, śmieszne !
~ Azor
9 dni temu ocena: 31%  35
Tak, przyjął szczepionki które były przetestowane i sprawdzone. Ja np. nigdy nie szczepielem się na grypę i przeszedłem w życiu ja raz. Taka była moja decyzja i taka zostanie. Jeśli chodzi o szczepionkę moim zdaniem i powtarzam moim zdaniem po prostu jej nie chce. I żaden rząd czy kto kolwiek inny nie będzie decydował o tym czy to jest dla mnie dobre czy źle.Jak bym się chciał zaszczepić to powinnem pójść do apteki i kupić sobie szczepionke z takiej firmy której chce a nie z tej która wybrał mi rząd. Jak już bym się zdecydował to sam liczył bym się że skutkami tej szczepionki.A tu wychodzi że niby nie trzeba ale trzeba. Ile ludzi by żyło gdyby nie te szopki z karetkami i wożeniem ludzi ze szpitala do szpitala. Do dnia dzisiejszego blokują łużka w szpitalach i stoją puste, przez to nie można leczyć ludzi których naprawdę trzeba. Ludzie leżą chorzy w domu i boją się zadzwonić do lekarza bo jeszcze im covida przypiszą i będą cyrki. Nam potrzeba porzadnej służby zdrowia a nie szczepionek. I tak możemy sobie odbijać piłeczkę. To jest moje zdanie i mój pogląd na to wszystko. Doszło do tego że nik lt nie może o sobie sam decydować. Smutna prawda tego kraju.
~ Nie bój się igły
9 dni temu ocena: 75%  34
Poczekam, przyjąłeś dziesiątki szczepionek, a boisz się tej która jest najbezpieczniejsza, elita spod lady sobie ją wyrywa.
~ Elka
10 dni temu ocena: 25%  33
To rawmed nie będzie szczepił ludzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
10 dni temu ocena: 37%  32
Będzie wyznaczony punkt pomiędzy rondem Jaruzelskiego a aleją Kiszczaka. Aaaaaaaaaaa szczepcie się...
~ Druch
10 dni temu ocena: 100%  31
Czy nasi włodarze się już zaszczepili? Redakcja pytała?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Typ
9 dni temu ocena: 50%  30
Zgodnie z prawem nie mogą jeszcze. Nie mogą być lepsi od nas niech czekają.
~ Kierowca
10 dni temu ocena: 67%  29
A kiedy kierowcy zawodowi mogą się zaszczepić, jezdzimy jak mięso armatnie po Europie i dla nas nie ma przywilejów?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Siedź cicho, handluj dalej
10 dni temu ocena: 33%  28
Panimajet?
~ Rawiczanin
10 dni temu ocena: 54%  27
Ja podziękuję tym szczepionką, swoją dawkę oddam bardziej potrzebującym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ @@@@@@@
10 dni temu ocena: 63%  26
To jest wszystko śmiesze. Znam kilka pielęgniarek i na początku żadna nie była chętna na szczepienie bo przecież nie wiadomo jakie skutki uboczne tego wszystkiego beda. A teraz jak zapachniała kasa to lecą wszystkie byle nie stracić +100%. Ludzie za kasę wszystko zrobią...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jj
10 dni temu ocena: 54%  25
Ściemniają że wezmą a tak naprawdę wyleją do zlewu
~ Pakosław
10 dni temu ocena: 84%  24
Mam nadzieję że cempelka teraz wyjdzie że swojej nory i zacznie wreszcie przyjmować ludzi, a nie farmazony prawi jak to ona pomaga wszystkim chorym. Brak słów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama Adama
10 dni temu ocena: 36%  23
Motłoch jak zwykle się nie zaszczepi „bo wie lepiej”
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Liść na mordę ale 20 razy
10 dni temu ocena: 70%  22
To jakiś psychol ? Chciałbym go zobaczyć w realnym świecie.
~ Adam
10 dni temu ocena: 73%  21
I później płaczesz że Cię obrażają. Po co nazywasz ludzi motłochem, Ciebie nikt nie obraża że chcesz się zaszczepić. Czy ktoś poniżej obraził kogoś kto chce się zaszczepić. Opanuj się człowieku trochę.
~ Sarnowiak
10 dni temu ocena: 88%  20
Czytajcie uważnie...Rawmed szczepi w Sarnowie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wita
10 dni temu ocena: 71%  19
Ciekawe jak będą szczepic w Pakoslawiu będą strzelać z procy czy przez teleporade
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolo
10 dni temu ocena: 100%  18
Na grypę szczepią tradycyjnie.
~ Aaaa
10 dni temu ocena: 94%  17
Jutrosińska przychodnia w końcu będzie otwarta dla pacjentów? Czy tylko dla szczepiących się i leczących się prywatnie? Śmiechu warte
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bbb
10 dni temu ocena: 79%  16
Niech zniosa przymusowe płacenie składek zdrowotnych, ubezpieczenie prywatne się wykupi i bez kolejek i bez próśb się obejdzie. Proszę sobie sprawdzić co oferuje ubezpieczenie prywatne za 200 zł a co nasz kochany NFZ.
~ Dirk
10 dni temu ocena: 50%  15
To jak to jest Rawmed w Rawiczu szczepi czy nie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
11 dni temu ocena: 67%  14
nasi włodarze zaszczepią sie spektakularnie ???? aby pokazać motłochowi jaka to szczepionka jest cacy ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Jan
10 dni temu ocena: 73%  13
Czemu ty ludzi obrażasz? Ja też chcę się zaszczepić,nie nazywaj nas "motłochem".W mojej rodzinie zmarły dwie osoby na covida
~ Hycel
11 dni temu ocena: 64%  12
Co w Rawmedzie szczepionki tyż się boją?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
11 dni temu ocena: 56%  11
Bez obrazy bo nie mam nic do slchcacych się zaszczepić, ale daje sobie rękę uciąć że jak 80% ludzi się nie zaszczepi to wymyśla w rządzie że będą płacić za szczepienie. Jakieś pewnienie szczepienie 500+
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
11 dni temu ocena: 60%  10
Dlaczego szczepią się tylko ci na dole a nie na górze? Nie widzicie tego? Coś mi tu śmierdzi...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gki
11 dni temu ocena: 54%  9
Sprawdźmy ilu nas wszystkich jest. Ale tak na poważnie i bez hejtu. Łapka zielona do góry to się nie szczepie, a łapka czerwona na dół to się szczpie. Pozdrawiam wszystkich tych którzy sie szczepią i tych którzy nie chcą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kik
11 dni temu ocena: 43%  8
A u Jandy nie będzie się mozna zaszczepić? Powinni też szczepić w każdym punkcie canal+.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RAW.
10 dni temu ocena: 100%  7
Odnośnie do- KIK-w punkcie canal+ to ty masz pewne że będziesz bez oczekiwania w kolejce. Bo takich trzeba zaszczepić jak najszybciej, tylko inna szczepionką
~ RAW.
11 dni temu ocena: 65%  6
Ilu takich idiotow jeszcze będzie się w ten sposób wypowiadać.
~ MaC
11 dni temu ocena: 80%  5
w linku.gov.pl jest wymieniony Rawmed
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hej
11 dni temu ocena: 71%  4
Czytaj ze zrozumieniem
~ Rawiczanin
11 dni temu ocena: 67%  3
A gdzie na liście RAWMED ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do hycel
11 dni temu ocena: 89%  2
Lekarzom popraw sie
~ Hycel
11 dni temu ocena: 74%  1
Dziękuję lekarzą Rawmedu że w obliczu epidemii zostali przy swoich pacjentach do końca, a ostatnie chwile uprzyjemniał im sygnał odłożonej słuchawki. Niestety opuszczam ten okręt i przenoszę się do konkurencji.