Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Wypadek śmiertelny na drodze wojewódzkiej [FOTO]

› Aktualności 9 miesięcy temu    14.09.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 17 / 100%
A A A
 fot. D. Bela

BOJANOWO. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 309 (byłej krajowej 5). Ze wstępnych informacji wynika, że zderzyły się dwa pojazdy: ciężarówka i osobówka. Jedna osoba nie żyje.

Auto osobowe wpadło do przydrożnego rowu. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Niestety, lekarz stwierdził zgon jednej osoby. Druga jest transportowana przez załogę karetki do szpitala w Lesznie.

Droga jest całkowicie zablokowana.


AKTUALIZACJA (godz. 9.15)

Dyżurny KP PSP w Rawiczu zgłoszenie przyjął około godz. 7.00. - Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w samochodzie osobowym znajdowały się dwie osoby. Pasażerka była przytomna z czynnościami życiowymi w normie. Niestety, druga kobieta, która kierowała pojazdem była uwięziona w pojeździe. U niej stwierdzono brak funkcji życiowych. Natychmiast przystąpiliśmy do akcji wydobycia tych osób z wraku pojazdu. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził u kierowcy zgon - informuje asp. sztab. Roman Sidor z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, dowodzący akcją. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Rawicz i OSP Izbice. 

Na miejscu rawiccy policjanci prowadzą czynności dochodzeniowe pod nadzorem prokuratora.


AKTUALIZACJA (godz. 9.41)

Wiadomo już, że śmierć na miejscu poniosła 22-letnia kobieta.


AKTUALIZACJA (godz. 10.55)

Służby zakończyły działania. Droga została odblokowana, a ruch przywrócony.


AKTUALIZACJA (godz. 15.15)
Fordem kierowała 22-latka z Leszna. Podróżowała z 47-letnią pasażerką. Kobiety zmierzały w stronę Rawicza. W przeciwnym kierunku jechał kierujący ciężarówką.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 22-latka zjechała na przeciwległy pas. Uderzyła w koło mana - "gruszki". Ford, od strony kierującej autem, został roztrzaskany. Auto wpadło do przydrożnego rowu. Na miejscu zatrzymał się kierowca ciężarówki, jak i świadkowie. Wezwano służby ratunkowe.

Niestety, kierującej fordem nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. 47-latka z obrażeniami ciała została zabrana przez rawicką załogę karetki do szpitala w Lesznie. Kierujący ciężarówką wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

+ 17 głosów: 17 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.