Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Wyremontują pomnik w Golejewku

› Aktualności 7 miesięcy temu    31.05.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 3 ocen 5 / 40%
A A A

Figura na rynku jest w opłakanym - alarmowała już w zeszłym roku sołtyska Golejewka. Jednak dopiero teraz udało się wyasygnować pieniądze na remont monumentu.

Cokół, jak i sama figura Chrystusa są zniszczone. - Płatami odpada tynk. Chcieliśmy figurę odnowić w ramach funduszu sołeckiego, ale nam przekazano, że nie możemy - informowała kilka miesięcy temu sołtys Małgorzata Deka. Teraz pieniądze na wykonanie niezbędnych prac renowacyjnych się znalazły. - Remont figury w Golejewku pochłonie 8.000 zł. Jego wykonania podjął się miejscowy Zakład Ogólnobudowlany Krzysztofa Stachowskiego - informuje Wojciech Walkowiak. Dodaje, że prace mają być wykonane do 10 sierpnia.

Pomnik Serca Jezusowego znajduje się w centralnym punkcie rynku w Golejewku.

Widnieje na nim tablica, na której umieszczono napis: „Serce Jezusa hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają. Z podziękowaniem za cudowne wyratowanie syna Janusza Czarneckiego od śmierci na wojnie dnia 20 września 1914 r. i powrót jego z niewoli rosyjskiej”. W czasie okupacji Niemcy pomnik zniszczyli, ale po II wojnie został odbudowany - z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Antoniego Kowalczyka.

+ 2 głosów: 5 (40%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elo
7 miesięcy temu ocena: 15%  4
Po co... Serio? Ścieżki tam poróbcie a nie pomniki...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andy
7 miesięcy temu ocena: 86%  3
Bardzo cenna inicjatywa.Golejewko jest zawsze w moim sercu.Cmentarz jest miejscem spoczynku moich przodkow(miedzy innymi pradziadkow o nazwisku Nowak) Mimo,ze mieszkam tysiace kilometrow dalej czesto mysle o moich dzieciecych latach zwiazanych z tymi terenami jestem dumny z mego hazackiego pochodzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciemno
7 miesięcy temu ocena: 67%  2
I CO ADM. CENZURA DALEJ SZALEJE , KSIUNDZ KAZALI I TRZA BYŁO . OTO NIEWOLNICTWO RELIGIJNE W 21WIEKU .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji