Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Wystawa ptaków połączona z charytatywną zbiórką [FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    1.10.2019
Anna Siecla
komentarzy 0 ocen 10 / 90%
A A A
 fot. Anna Siecla

 Rawicz. Wiele osób przybyło na plac przy Domu Kultury w ubiegłą niedzielę, by wziąć udział w zbiórce pieniędzy dla ciężko chorej Małgorzaty Suchaneckiej z Chojna. Wydarzenie wpisało się w wystawę ptactwa.

Wystawa „Ptaki fruwające i nie tylko...” trwała przez cały weekend. Rozpoczęto w sobotnie popołudnie. Odwiedzający mogli podziwiać w wolierach zarówno gołębie, jak i drób ozdobny.

Z kolei w niedzielę od godz. 11.00 do 15.00 przeprowadzono zbiórkę funduszy na leczenie Małgorzaty Suchaneckiej z Chojna. W kwietniu tego roku u kobiety zdiagnozowano złośliwego raka żołądka. Jest po chemioterapii i całkowitej resekcji żołądka. Obecnie przygotowuje się do kolejnej chemioterapii uzupełniającej leczenie. Dodatkowo Małgorzata ma ogromnego naczyniaka w wątrobie. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na jej dalsze leczenie i rehabilitację.

Równo w południe z okazji 10-lecia Rawickiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza jego prezes Stanisław Projs oraz starosta rawicki Adam Sperzyński wspólnie z dziećmi wypuścili na cześć Małgorzaty kilkadziesiąt gołębi pocztowych. Następnie z minirecitalem wystąpiła Zosia Matyla.

Równolegle do przebiegających atrakcji trwała zbiórka pieniędzy - można było kupić cegiełkę, którą wymieniano na przeróżne nagrody-niespodzianki. Były pluszaki, bibeloty, czy sprzęt gospodarstwa domowego. Obok sceny na chętnych czekały liczne atrakcje, m.in. pokaz zabytkowych aut i motocykli, ratownictwa medycznego, animacje dla dzieci czy warsztaty z lawendą (można było uszyć woreczek wypełniony pachnącą lawendą). Na zgłodniałych czekały: ciasto, kiełbaski, napoje oraz naleśniki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Chojnianki”.


Pragnę podziękować wszystkim dobrym ludziom, którzy przyczynili się i poświęcili swój czas w zorganizowaniu zbiórki pieniędzy na moje dalsze leczenie. Dziękuję również tym, którzy otwarli przede mną swoje wspaniałe serce. Za pomoc, jaką mi okazujecie w tych trudnych dla mnie i całej rodziny chwilach. Za słowa otuchy, za dobroć, za modlitwę. Za to, że jesteście ze mną - z całego serducha dziękuję! - Małgorzata Suchanecka

+ 9 głosów: 10 (90%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!