Z medalami wrócili z Mistrzostw Polski

Z medalami wrócili z Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

Złoto, srebro i brąz wywalczyli dwaj zawodnicy, związani z klubem Sztanga Bojanowo. Obaj brali udział w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym. Impreza odbyła się w Puławach.

Do zmagań w kategorii +120 kg przystąpili: Adam Szymanowski i jego podopieczny Łukasz Majsnerowski. Impreza odbyła się 13 grudnia. - Był to debiut Łukasza, jeśli chodzi o start w formule tradycyjnej. Zawody zakończyliśmy z wielkim powodzeniem - podkreśla Adam Szymanowski.

Łukasz Majsnerowski wywalczył brązowy medal. Uzyskał wyniki: przysiad 280 kg, wyciskanie 185 kg, martwy ciąg 240 kg, co łącznie dało rezultat 705 kg. - Łukasz zaliczył 9 na 9 podejść, co zdarza się niezwykle rzadko, czym pokazał wielka klasę. Jest moim pierwszym podopiecznym, który zdobył medal Mistrzostw Polski - cieszy się trener Adam Szymanowski, który we wrześniu przygotowywał do startu młodych zawodników.

W imprezie wystartował także sam szkoleniowiec. Zdobył po raz czwarty tytuł Mistrza Polski. Osiągnął w przysiadzie 345 kg, w wyciskaniu 265 kg, a w martwym ciągu 270 kg. Łącznie osiągnął rezultat 880 kg. Dodatkowo, w Puławach odbywał się również Puchar Polski w wyciskaniu. Adam Szymanowski został w nim sklasyfikowany na 2. miejscu z wynikiem 265 kg.

- Za pomoc podczas zawodów oraz w ostatniej fazie przygotowań podziękowania składamy Romanowi Szymkowiakowi, trenerowi Kobry Kościan, który - z racji tego, że na zawodach tych występowałem zarówno w charakterze zawodnika jak i trenera - opieką trenerską objął w tej fazie również Łukasza i umożliwił mu start od strony formalnej. Tradycyjnie podziękowania składamy również naszym rodzinom i kolegom z pracy, którzy również w pewnym stopniu musieli znosić trud naszych przygotowań - podsumowuje Adam Szymanowski.