Z Mistrzostw Wielkopolski wrócili z medalami

Z Mistrzostw Wielkopolski wrócili z medalami - Zdjęcie główne

Cztery krążki wywalczyli przedstawiciele klubów z powiatu rawickiego na Mistrzostwach Wielkopolski U18 i U20, rozegranych na poznańskim Golęcinie.

Brąz powędrował na szyję zawodnika MUKS Szok Bojanowo. - Na ostatnim stopniu podium stanął Eryk Niemczyk U-18 w rzucie dyskiem (1,5 kg). Eryk jest pierwszy rok w tej kategorii i udało się od razu stanąć na podium, uzyskał wynik 37.46 PB - podkreśla trener Maciej Ratajczak. Lekkoatleta wystartował także w pchnięciu kulą. W najlepszym podejściu posłał kulę na odległość 10.93 m, co pozwoliło na zajęcie szóstego miejsca. Martyna Solak w rzucie dyskiem zajęła miejsce tuż za podium (22.96 m PB) i piąte miejsce w kuli (8.89 m). Weronika Belter w pchnięciu kulą zajęła ósmą lokatę (8.12 m).

Trzy medale wywalczyli lekkoatleci MUKS Kadet Rawicz. - Pierwszy krążek zdobył Nikodem Rogal w biegu na 110 m ppł, stawając na najwyższym stopniu podium. W biegu eliminacyjnym uzyskał wynik 17,59 sek, natomiast bieg finałowy odbywał się w tym samym czasie co konkurs trójskoku. W finale Nikodem pokonał ten dystans z czasem 18,48 sek. Drugi krążek, tym razem srebrny, wywalczył w konkurencji trójskoku z rezultatem 12,37 m - podkreśla trenerka Aldona Świtała.

Złoto w kategorii U20 wywalczyła Joanna Mosiek. W swojej koronnej konkurencji - trójskoku - uzyskała wynik 12,18 m. Czwartą lokatę zajął Mikołaj Buduj. Lekkoatleta wystartował w trójskoku U18. Uzyskał najlepszy rezultat w bieżącym sezonie -12,30 m.