Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Z Normandii do Jutrosina i Kobylina (FOTO)

› Aktualności ponad rok temu    23.04.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 1 ocen 3 / 67%
A A A

Zwartą zabudowę ulic Grety Grabowskiej, harmonię Anety Szacherskiej, marynistyczne akcenty z motywami wody i nieba Jean-Pierra Gamarda, krajobrazy, ludzi i zdarzenia Radosława Barka, Normandię oczami Jean-Claude Rondeau, symbolikę otaczającego nas świata Dariusza Nieboraka oraz codzienność widzianą przez Mirosława Bąkowskiego można było oglądać na pracach wyeksponowanych w Jutrosinie i Kobylinie w ramach międzynarodowego pleneru malarskiego SPOT-ART.

SPOT-ART 2019 jest kontynuacją rozpoczętego w 2018 roku przedsięwzięcia podjętego we Francji, w ramach współpracy między towarzystwami przyjaźni z Jutrosina i Potigny.

- Pierwsze spotkanie grupy artystów polskich i francuskich odbyło się w maju ubiegłego roku w Potigny - wspomina Mirosław Bąkowski, współorganizator przedsięwzięcia.

Drugie spotkanie właśnie się zakończyło. Trwało tydzień i miało miejsce w Jutrosinie oraz Kobylinie. Artyści plastycy z Francji i Polski przedstawili swoje prace na wystawach w Muzeum Ziemi Jutrosińskiej i w „Małej Galerii” w Kobylinie.
- Miały one na celu promocję współpracy polsko-francuskiej w dziedzinie kultury, kreowanie potencjału kulturalnego, upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Wielkopolski oraz przybliżenie kultury i sztuki Francji, w szczególności Normandii - w końcu piękno nie zna granic - mówi Mirosław Bąkowski, właściciel kobylińskiej „Małej Galerii”

Uczestnicy SPOT-ART-u brali udział, m.in. w warsztatach plastycznych w Szkołach Podstawowych w Szkaradowie i Jutrosinie, zwiedzali Kobylin, Poznań i Milicz.

- Spotkanie artystów z Polski i Francji pozwoliło zapoznać się naszym mieszkańcom z dorobkiem artystycznym nie tylko rodzimych malarzy, ale także przybliżyć kulturę i sztukę Francji, a w szczególności Normandii - podkreśla burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ aaa
  ponad rok temu 1
  Coś się zaczyna dziać w Jutrosinie. Impreza za imprezą :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji