Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Zapraszają na Dni Euzebiańskie

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    16.04.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A

Każdego roku, 6 maja mija rocznica męczeńskiej śmierci franciszkanina, gwardiana na Goruszkach, ojca Euzebiusza Huchrackiego, zmarłego męczeńską śmiercią w Dachau, w nocy z 5 na 6 maja 1942 r. W związku z tym, od trzech lat, z udziałem gminy Miejska Górka, w Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu na Goruszkach, w terminie tym organizowane są DNI EUZEBIAŃSKIE.

Wydarzenie ma na celu wspólną modlitwę, pogłębienie wiedzy o naszym kandydacie na ołtarze i rozszerzanie kultu o. Euzebiusza wśród ludu Bożego, co jest warunkiem koniecznym do beatyfikacji. W ramach DNI EUZEBIAŃSKICH odbywają się: pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich ze Śląska, koncert chórów z okolicznych miejscowości, konferencje o ojcu Euzebiuszu, jego życiu, pracy i męczeństwie. Odprawiane są też uroczyste Msze św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego, o. Euzebiusza Huchrackiego. W programie przewidziane są również piknik z poczęstunkiem oraz możliwość zwiedzenia kościoła i klasztoru. Organizatorzy zachęcają wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rawiol
ponad rok temu ocena: 80%  1
Nie ważne że miliony ludzi zostało zgładzonych męczeńską śmiercią gdyż ci męczennicy się nie liczą według jednych takich z lepszego sortu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji