Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe w pracy

› Społeczeństwo miesiąc temu    30.11.2020
komentarzy 1 ocen 9 / 56%
A A A
 fot. Adobe Stock

W sobotę rząd ogłosił, że "w związku ze skuteczną walką z koronawirusem", w kraju rozpoczęto tzw. „Etap odpowiedzialności”, który ma potrwać do 27 grudnia 2020 r. Jakie są aktualne zasady bezpieczeństwa i ograniczenia?

Zmiany dotyczą m.in. zakładów pracy, a wiążą się z obowiązkiem zakrywania ust i nosa.
Od soboty, 28 listopada, w zakładach pracy wszyscy pracownicy muszą chodzić w maseczkach.

Nowe obostrzenia nakazują zasłanianie ust i nosa w pomieszczeniach, w których przebywa więcej niż jedna osoba. Oznacza to konieczność zakładania maseczek nie tylko w pokojach, ale także w pomieszczeniach typu open space, kuchniach czy kantynach. Wyjątków nie ma.


Zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba oraz w budynkach użyteczności publicznej, między innymi : administracji, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, opieki zdrowotnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w transporcie.

Pracodawca jest zobowiązany dostarczyć podwładnym rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk. Musi też zapewnić odległość między stanowiskami pracy wynoszącą co najmniej 1,5 m

+ 5 głosów: 9 (56%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gacek
miesiąc temu ocena: 100%  2
Jak sam o siebie nie zadbasz to i tak będzie lipa,trzeba przetrwać ten czas
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SETH
miesiąc temu ocena: 50%  1
Hahaha. Powodzenia w egzekwowaniu tego przepisu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji