Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Zawodnicy z powiatu rawickiego na lekkoatletycznych arenach

› Sport i rekreacja› Aktualności miesiąc temu    28.07.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. 2xMUKS Kadet Rawicz/MUKS Szok Bojanowo

W minioną niedzielę w Lesznie odbył się Mityng Okręgowy. Przystąpili do niego nastolatkowie, jak i seniorzy z Wielkopolski, Dolnego Śląska, Mazowsza, województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Na liście startowej pojawili się także lekkoatleci MUKS Kadet Rawicz, którzy wystartowali w dwóch konkurencjach. Dwie czołowe lokaty w trójskoku kobiet zajęły: Joanna Mosiek (11.97) oraz Patrycja Twardowska (11.33). Zawodniczki wzięły udział także w skoku w dal. Czwarta była Joanna Mosiek (5.17), a siódma - Patrycja Twardowska (4.90).

W trójskoku mężczyzn drugi był Nikodem Rogal (12.44), a trzeci - Mikołaj Buduj (12.20). Obaj przystapili także do skoku w dal. Mikołaj Buduj uzyskał rezultat 6.12 i zajął trzecią lokatę, a dziesiąty, z rezultatem 5.42, był Nikodem Rogal.

Wcześniej, zawodnicy rawickiego klubu brali udział w zgrupowaniach. Joanna Mosiek przebywała na obozie Kadry Narodowej w Karpaczu, gdzie pracowała pod okiem szkoleniowca Jacka Butkiewicza. Natomiast Patrycja Twardowska, Mikołaj Buduj i Nikodem Rogal doskonalili swoje umiejętności w Bydgoszczy pod opieką trenerów zaplecza Kadry Narodowej - Aldony Świtały i Jarosława Chwałka.


W lekkoatletycznym Mityngu Jeleniogórskim, zorganizowanym w minioną niedzielę, wystartowała Julia Świrbutowicz. Wychowanka MUKS Szok Bojanowo, obecnie reprezentująca barwy klubu ALKS AJP Gorzów Wielkopolski, pobiła rekord życiowy w Jeleniej Górze w biegu na 400m przez płotki i stała się liderką wśród juniorek młodszych w Polsce - 63,29s


Reprezentujący LKLA Krokus Astromal Leszno rawiczanin, Eryk Świergocki, w lipcu brał udział w zgrupowaniu zaplecza Kadry Narodowej. W mityngu lekkoatletycznym pod patronatem burmistrza Karpacza (17 lipca) osiągnął dwa rekordy życiowe. W skoku wzwyż pokonał wysokość 190 cm, a w rzucie oszczepem uzyskał rezultat 40,01 m. W minioną sobotę lekkoatleta wziął udział w Mityngu Karkonoskim. Wystartował w nim w biegu na 400 metrów, w którym - z czasem 52.77 - triumfował.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!