Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zdrapki, artykuły spożywcze i alkohol znikały ze sklepów. Zatrzymano podejrzanych

› Aktualności› Na sygnale 15 dni temu    10.01.2021
Dawid Bela
komentarzy 3 ocen 7 / 71%
A A A
 fot. KPP Krotoszyn

Dwóch mieszkańców Bydgoszczy zostało zatrzymanych w powiecie krotoszyńskim. Zdaniem policji, odpowiadali za kradzieże w marketach. Działali na terenie całej Wielkopolski, w tym, jak ustalił portal krotoszynska.pl, na terenie powiatu rawickiego.

Pod koniec 2020 roku w Rozdrażewie (powiat krotoszyński) został ujęty sprawca kradzieży przez pracowników sklepu oraz osoby postronne. Był nim 32-latek z Bydgoszczy. - Wartość zdrapek - gier losowych skradzionych i ujawnionych w plecaku mężczyzny wyniosła ponad tysiąc złotych. Policjanci zatrzymali mężczyznę i ustalili, że obok marketu znajduje się pojazd, ale nienależący do zatrzymanego - opisuje Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji. W zamkniętym pojeździe na tylnej kanapie zauważono, m.in. alkohol, petardy i artykuły spożywcze. Wzbudziło to podejrzenia policjantów. - Zatrzymany zaprzeczał, aby przyjechał z kimkolwiek, a do miejscowości Rozdrażew miał przyjechać PKS-em - dodaje rzecznik.

Czytaj także: Uciekał policji przez trzy powiaty. "Wystraszył się i był w szoku"

Zachowywał się dziwnie
Kryminalni w ukryciu obserwowali pozostawione auto. Ich przypuszczenia okazały się trafne. - Po kilku godzinach do pojazdu podszedł mężczyzna, który dziwnie się zachowywał. Natychmiast policjanci podjęli interwencje i sprawdzili mężczyznę, jak i pojazd. Jak się okazało, kierowcą i właścicielem pojazdu był kolega - kompan zatrzymanego wcześniej na kradzieży zdrapek. W samochodzie ujawniono sporą ilość alkoholi drogich marek joraz artykuły spożywcze. Łączna wartość zabezpieczonego w samochodzie towaru to ponad 11 tys. złotych - relacjonuje Piotr Szczepaniak. Policjanci zatrzymali 33-latka z Bydgoszczy. 

Usłyszeli zarzuty
Obaj mieszkańcy województwa kujawsko-pomoroskiego zostali przesłuchani. Przyznali się do kradzieży w kilkunastu marketach na terenie Wielkopolski, w tym w powiecie rawickim. - Mężczyznom policjanci przedstawili zarzuty do których się przyznali, że działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się kradzieży zdrapek - gier losowych, artykułów spożywczych i alkoholi. Spowodowane ich działalnością straty szacowane są na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Proceder ten miał miejsce w jednej z sieci sklepów na terenie województwa wielkopolskiego - informuje Piotr Szczepaniak.

Mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.

+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ joł
  14 dni temu ocena: 0%  4
  Mi się wydaje że mioł korzenie takie jak ty , tzn. od małpy . Hahahaha
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pozdro
  14 dni temu ocena: 100%  3
  Jedyny korzeń jaki miałeś to ten w du***
  ~ leszek
  15 dni temu ocena: 0%  2
  No to tyn trol rawicki nie będzie mioł co pisać bo to nie byli sąsiedzi i nasi ino obcy .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ty
  14 dni temu ocena: 100%  1
  Mi się wydaje że mógł mieć korzenie Juskowe