Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zmarł Kacper Praczyk. 23-latek został ciężko ranny w wypadku z koniem

› Aktualności miesiąc temu    1.12.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum

Nie żyje Kacper Praczyk z Podrzecza. Chłopak został ranny cztery miesiące temu w wypadku samochodowym w Elżbietkowie. Wtedy to samochód osobowy, którym poruszał się Kacper zderzył się ze spłoszonym koniem. 

Zmarły miał 23 lata. Został ciężko ranny w wypadku, w którym samochód osobowy zderzył się z koniem. Do zdarzenia doszło 25 lipca w Elżbietkowie (gm. Pogorzela).

Nieprzytomny Kacper był wyciągany z samochodu przez strażaków, reanimowany jeszcze na miejscu zdarzenia, po czym śmigłowiec LPR przewiózł go do kliniki we Wrocławiu. Po wypadku przebywał tam przez długie miesiące, był w śpiączce. Przy życiu długo utrzymywał go respirator. Na przełomie października i listopada u rannego pojawiły się komplikacje w postaci zapalenia płuc i zakażenia krwi bakterią. To sprawiło, że pobyt Kacpra z Podrzecza w szpitalu we Wrocławiu, bardzo się przedłużył. Jednak na przełomie października i listopada lekarze poinformowali rodziców, że syn może być przetransportowany do Krakowa - do ośrodka rehabilitacji. To były bardzo dobre wiadomości, na które czekali bardzo długo. 

W akcję zbierania środków na leczenie i rehabilitację Kacpra włączyło się szerokie grono osób  - również mieszkańcy naszego powiatu.

- Wspólnymi siłami chcemy pomóc Kacprowi i jego rodzinie odbudować ich życie na nowo. Środki pozyskane podczas wydarzenia zostaną w 100% przeznaczone na rehabilitację Kacpra - podkreślali organizatorzy akcji charytatywnej nad jutrosińskim zalewem. 

Niestety, 29 listopada nadeszły smutne wieści. Kacper zmarł. 

Obszerny materiał o Kacprze przeczytasz na portalu gostynska.pl

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sos
miesiąc temu ocena: 83%  2
popieram kom nr 1 a wlasciciel konia pijany tragedia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SMUTNE
miesiąc temu ocena: 100%  1
BARDZO SMUTNE ! KONIE i PSY POWINNY BYĆ BARDZO MOCNO PILNOWANE BY NIE DOCHODZIŁO DO TAKICH TRAGEDII
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji