Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Zrozumieć dziecko z wadą słuchu. Warsztaty w przedszkolu

› Kultura i Rozrywka 3 miesiące temu    14.03.2020
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uczestnicy warsztatówUczestnicy warsztatów fot. Przedszkole nr 5 w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W Przedszkolu nr 5 „Pod Grzybkiem" w Rawiczu ponad 30 osób z Rawicza i okolic brało udział w warsztatach „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu".

W czasie kilkugodzinnego szkolenia nauczyciele i specjaliści na co dzień mający zawodowy kontakt z dziećmi z wadami słuchu lub z zaburzeniami przetwarzania słuchowego, wysłuchali prelekcji logopedy Aliny Butkiewicz „Etapy kształtowania się mowy dzieci z zaburzeniami słuchu a poprawność artykulacyjna".

Następnie dyplomowany protetyk słuchu Aldona Sobiecka obrazowała jak słyszy dziecko z wadą słuchu i jakie są konsekwencje ubytku słuchu dla rozwoju mowy. Psycholog Monika Markowska naświetliła specyfikę rozwoju poznawczo - emocjonalnego dziecka z zaburzeniami słuchu.

Potem był czas na zadawanie pytań, indywidualne konsultacje oraz rozmowy na temat poprawy funkcjonowania dzieci z wadą słuchu w przedszkolach, szkołach czy ośrodkach. Na co dzień prelegenci pracują w Polskim Związku Głuchych przy Dolnośląskim Centrum Medycznym i współpracują z Fundacją FONIS. Warsztaty odbyły się przy wsparciu finansowym PFRON.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!