Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

ŻUŻEL. Pierwsze zwycięstwo w sezonie "Niedźwiadków"

› Aktualności 11 miesięcy temu    23.06.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 1 ocen 5 / 0%
A A A
 fot. W. Skrzypczak

Podopieczni Romana Jankowskiego pewnie pokonali w meczu kolejnej kolejki 2. Ligi Żużlowej ekipę Speedway Wandy Kraków - 57:33. Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie gospodarzy był Arkadiusz Pawlak, który dosłownie otarł się o komplet „oczek” i zgromadził ich na swoim koncie aż 12 i dwa bonusy.

Choć w pierwszym biegu to goście dali sygnał, że są w stanie walczyć o triumf na „Florku”, później, to miejscowi umiejętnie powiększali swoją przewagę. Od drugiego biegu wszystko szło po myśli zawodników Stainer Unii Kolejarza Rawicz. Kilkukrotnie przypieczętowali oni swoją formę podwójnymi zwycięstwami.

Goście ze stolicy Małopolski wyprowadzili jednak dwa solidnie kontrataki - w szóstej i ósmej gonitwie. Wszystko za sprawą dobrej postawy Tero Aarnio i Michaela Haertela, którzy na konto swojego zespołu dołożyli po zwycięstwie, a ten drugi za swoimi plecami przywiózł nawet Brady’ego Kurtza, na co dzień występującego w PGE Ekstralidzie w barwach Fogo Unii Leszno.

Gospodarze jednak nie poddawali się i praktycznie od połowy sobotnich zmagań na rawickim owalu to oni brylowali i przywozili kolejne zwycięstwa. Tu, warto przyjrzeć się postawie Arkadiusza Pawlaka, który od kilku spotkań jest zdecydowanym liderem Unii Kolejarza i wszystko wskazuje na to, że pragnie nim być aż do końca sezonu. Tego dnia nie zawiódł również Szymon Szlauderbach, a także sam kapitan ekipy z Rawicza - Damian Baliński, którzy na metę w meczu z krakowską Wandą dowieźli po 10 punktów.

Natomiast, w ekipie przyjezdnych to Aarnio i Haertel przywodzili chwile nadzieli dla swojej drużyny. Wandzie Kraków nie pomogła nawet obecność Sebastiana Niedźwiedzia, jako gościa, który tor na stadionie im. Floriana Kapały zna przecież bardzo dobrze. Rawiczanin zgromadził na swoim koncie tylko 4 „oczka”.

Stainer Unia Kolejarz Rawicz – 57
Luke Becker – 8+3 (2, 2*, w, 2*, 2*)
Szymon Szlauderbach – 10 (0, 3, 3, 1, 3)
Arkadiusz Pawlak – 12+2 (3, 2*, 2*, 3, 2)
Damian Baliński – 10 (1, 3, 3, 3, -)
Brady Kurtz – 7 (3, 2, 0, 2)
Krzysztof Sadurski – 4 (3, 0, 1)
Kacper Pludra – 6+3 (2*, 2*, 1, 1*)

Speedway Wanda Kraków – 33
Wojciech Lisiecki – 6+1 (1, 1, 2*, 2, d)
Tero Aarnio – 9 (3, w, 3, 3, -)
Sebastian Niedźwiedź (gość) – 4 (2, 1, 1, d, -)
Michael Haertel – 9 (0, 3, 2, 1, 3)
Stanisław Burza – 2 (1, w, 1, 0)
Mateusz Pacek - 3 (1, 1, 0, 1, 0)
Krystian Stefanów – 0 (0, d, d)

+ 0 głosów: 5 (0%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ franek
11 miesięcy temu ocena: 78%  1
Też mi wyczyn jeden mecz wygrany
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji