Dostosuj wydruk

Gmina bez sekretarza, ale z nowym kierownikiem

Gmina bez sekretarza, ale z nowym kierownikiem

Od 22 maja sekretarz gminy Zenon Łakomy jest już na emeryturze. Póki co, nie wiadomo, kto go zastąpi.

- Mam trzy miesiące na podjęcie decyzji - uważa Romuald Krzyżosiak, burmistrz Jutrosina. - Mogę w tym czasie ogłosić konkurs lub dokonać przesunięć wewnątrz urzędu. Prawdopodobnie skorzystam w tej drugiej opcji. Zależy mi, by funkcję tę pełniła osoba zaufana, znająca jutrosińskie środowisko.

Nieoficjalnie mówi się, że mogłaby to być szefowa referatu organizacyjnego. Burmistrz nie potwierdza tych spekulacji, ani im nie zaprzecza.

Rzeczony referat w urzędzie funkcjonuje od 1 marca. Na jego czele stanęła Paulina Drozdowska - dotychczasowa podinspektor ds. ochrony środowiska, rolnictwa i zamówień publicznych. Jak tłumaczył wówczas Romuald Krzyżosiak, takie rozwiązanie miało na celu zapewnienie ciągłości właściwej obsługi urzędu i mieszkańców gminy.

- W mojej ocenie, nowa pani kierownik daje gwarancję rzetelnego i kompetentnego kierowania pracami urzędu oraz sprawnej i skutecznej obsługi interesantów - podkreślał burmistrz. W skład 3-osobowego referatu weszły: Katarzyna Zuziak, inspektor ds. obsługi rady miejskiej, promocji gminy oraz spraw kancelaryjnych i Małgorzata Pospiech zajmująca stanowisko ds. ogólnych, kadrowych i archiwum zakładowego.

W maju Romuald Krzyżosiak podjął kolejny krok w reorganizacji urzędu.

Wydał zarządzenie, na mocy którego utworzono referat inwestycji, ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami. - Uznałem, że w perspektywie nadchodzących inwestycji, musi być taki wydział z osobą decyzyjną - tłumaczy burmistrz. Na czele referatu stanął Marek Glura. - To bardzo wartościowy pracownik, podobnie zresztą jak pozostali pracownicy referatu: Mateusz Figas i Przemysław Ratajczak - podkreśla Romuald Krzyżosiak. Jak twierdzi włodarz, to nie ostatni ruch reorganizacyjny w jutrosińskim magistracie. - Mam jeszcze pewne plany, ale na wszystko przychodzi pora. Nie robię nic pochopnie - dodaje. Póki co, szczegółów nie zdradza.

autor: Honorata Dmyterko

Źródło:

Dodano: 2019.06.09

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52