Dostosuj wydruk

Są przyłącza, nie ma kabin. Z toalet jeszcze nie skorzystasz

Są przyłącza, nie ma kabin. Z toalet jeszcze nie skorzystasz

Rawicz. 17 tys. zł kary naliczono już firmie, która miała dostarczyć dwie kabiny. Na razie inwestycja stoi, bo wykonawca - zdaniem przedstawiciela urzędu - uchyla się od wykonania zadania.

Informację o tym, że w centrum staną dwie toalety podawaliśmy na łamach „Życia” wielokrotnie. W marcu rozpoczęła się ich budowa na targowisku i przy ul. Ignacego Buszy. Podzielono ją na dwie części. Najpierw miały zostać wykonane fundamenty pod montaż dwóch wolnostojących kabin wraz z budową przyłączy energetycznych, instalacją sanitarną, wodociągową i elektryczną.

Następnie wykonawca miał dostarczyć kabiny. - Zgodnie z założeniami budowa instalacji zakończy się w pierwszej połowie kwietnia, natomiast toalety zostaną dostarczone i zamontowane niezwłocznie po wykonaniu fundamentów i przyłączy - stwierdziło wówczas Centrum Informacyjne Burmistrza.

Przyłącza bez kabin
Wykonawca, jak przekazuje CIB, zobligował się do kolejnego terminu, czyli do 15 maja. Tego jednak nie dotrzymał. - Kara dla wykonawcy jest naliczana od 1 kwietnia, a za każdy dzień zwłoki jest to około 250 zł. Za ponad 60-dniowe opóźnienie wykonawcy została naliczona kara w granicach 17 tys. zł - wyjaśnia przedstawiciel CIB.

Jeśli umowa zostanie rozwiązana z winy wykonawcy, realizacja inwestycji jeszcze się wydłuży, bo potrzebny będzie kolejny przetarg do wyłonienia innego dostawcy kabin. Tymczasem w kalendarzu jest czerwiec, a przyłącza i fundamenty wykonane za blisko 120 tys. złotych, są zabezpieczone jedynie metalową siatką i są coraz bardziej zaśmiecone.

Korzystanie będzie płatne
Łącznie na miejskie toalety gmina wyda około ćwierć miliona złotych. Warto dodać, że wizyta w miejskiej toalecie (o ile kabiny w końcu zostaną dostarczone) nie będzie dla mieszkańców darmowa. Na ostatniej sesji rada miejska upoważniła burmistrza do ustalenia wysokości cen i opłat za korzystanie z szaletów.

autor: Anna Siecla

Źródło:

Dodano: 2019.06.10

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52