Dostosuj wydruk

Dyrektor rawickiego ZUK zrezygnowała ze stanowiska

Dyrektor rawickiego ZUK zrezygnowała ze stanowiska

Wakat na stanowisku szefa Zakładu Usług Komunalnych. Justyna Urbaniak nie chce pełnić obowiązków dyrektora.

Do końca kwietnia dyrektorem jednostki był Antoni Radojewski, który przeszedł na emeryturę. Później gmina dwa razy ogłaszała, że szuka chętnych na jego miejsce. Za pierwszym razem zgłosiła się jedna osoba, ale nie została zatrudniona. Jak wówczas argumentowano, chciano mieć porównanie z innymi kandydatami.

W drugim naborze wpłynęły trzy oferty, przy czym dwie spełniały wymogi formalne. 10 maja na stronie urzędu pojawił się komunikat, że komisja nie zdecydowała się rekomendować nikogo do zatrudnienia. Według informacji przekazanych przez Centrum Informacyjne Burmistrza, żaden z kandydatów nie spełniał wymagań.

Gmina nie zdecydowała się wtedy na uruchomienie trzeciego naboru, bo do końca roku obowiązki dyrektora miała pełnić wiceszefowa ZUK-u, Justyna Urbaniak. Te plany są już nieaktualne, bo jak przekazało Centrum Informacyjne Burmistrza, w ubiegły czwartek Justyna Urbaniak złożyła na ręce burmistrza rezygnację z pełnionej funkcji.
Jak tłumaczy w rozmowie z portalem dotychczasowa szefowa ZUK-u, otrzymała pracę bliżej miejsca swojego zamieszkania.

Magistrat szuka teraz kogoś, kto zajmie jej miejsce. Wśród dokumentów, oprócz CV, musi znaleźć się m.in. autorska koncepcja organizacji i pracy Zakładu Usług Komunalnych. Jak czytamy w ogłoszeniu, powinna zawierać np.: opis optymalizacji pracy i zatrudnienia, plan gospodarowania finansami czy odniesienie się do możliwości zmiany siedziby zakładu ze względu na obecne problemy wynikające ze zbyt małej powierzchni bazy zakładu. Aplikować można do 30 sierpnia.

autor: Anna Siecla

Źródło:

Dodano: 2019.07.19

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52