Dostosuj wydruk

Drugi dzień FORMY - pod znakiem teatru, ceramiki i muzyki [FOTO]

Drugi dzień FORMY - pod znakiem teatru, ceramiki i muzyki [FOTO]

W drugim dniu FORMY kontynuowano warsztaty kolażu i plakatu, zainicjowano również warsztaty ceramiczne, które prowadzą: Agnieszka Ciszewska, Dorota Piekarczyk, Katarzyna Bukiert i Wojciech Tężycki.

Przed Przeglądem Teatrów Domów Opieki Społecznej warsztaty dla uczestników poprowadzili Alexandre Marquezy i Jan Kot, aktorzy wrocławskiego teatru „Arka”. Była to wspólna, świetna zabawa, połączona z elementami gry aktorskiej. Wspaniała atmosfera pozadowala, że publiczność wprost paliła się , by wejść na scenę i spróbować swoich sił w krótkich etiudach.

W Przeglądzie Teatrów Domu Opieki Społecznej udział wzięły formacje z Rawicza, Rościsławic, Zdun, Rogowa, Osieka, Pakówki i Żmigrodu. Jako pierwsze wstąpiły „Zielone Ogórki” z Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Rawiczu. Imprezę swobodnie i dowcipnie prowadziła Alicja Matyla, a gościem specjalnym był popularny aktor, Wojciech Wysocki. Wykonawcy bardzo przeżywali swoje występy, które imponowały scenografią i szczerym, scenicznym przekazem.

- Dziękuję wam za przeżycia w czasie przeglądu - powiedział Wojciech Wysocki. - Momentami świetnie się bawiłem, ale również się wzruszałem. Dziękuję również terapeutom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie spektakli.

- Bądźcie sobą, zawsze sobą! - zachęcał Alexandre Marqueze. - Kryją się w was talenty, ale rozbłysną, gdy nie będziecie niczego udawać!

- Propozycje były bardzo zróżnicowane i tematycznie, i scenicznie - zauważył Dariusz Taraszkiewicz. - Jestem pełen podziwu!

Po zakończeniu przeglądu do Wojciecha Wysockiego ustawiła się długa kolejka po autografy.

Popołudniowe imprezy rozpoczął koncert w Muzeum Ziemi Rawickiej formacji „Bastarda Trio”. Prezentowana muzyka czerpała motywy ze średniowiecza, opracowane i zaaranżowane przez członków zespołu. Tematyka krążyła wokół śmierci i ceremonii pogrzebowych. Występ nagrodzono brawami na stojąco.

Po koncercie odbył się wernisaż wystawy ceramiki Agnieszki Ciszewskiej. Oglądać ją można przez miesiąc.

Tuż po wernisażu w domu kultury, w sali witrażowej, w monodramie „Życiorys” opartym na tekstach Zbigniewa Herberta, wystąpił Wojciech Wysocki. Muzyczną oprawę zapewnił Piotr Matczuk. Monodram był popisem aktorstwa Wojciecha Wysockiego. Ze sceny docierało każde słowo, nienaganna dykcja i ekspresja aktora zachwyciła publiczność. Występ był wprost mistrzowski!

Ramą spinająca drugi dzień FORMY był koncert człowieka - orkiestry, Michała Zygmunta „Odra sound design”. Była to nostalgiczna, muzyczna opowieść o rzece, jej pięknie i jednocześnie życiodajnej sile.

autor: Włodzimierz Jędrzejczak

Źródło:

Dodano: 2019.08.10

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52