Dostosuj wydruk

Lider bezzębny. "Przed meczem wynik 0:0 wzięlibyśmy w ciemno"

Lider bezzębny.

Sarnowianka udała się dziś na boisko - prowadzącego w klasie okręgowej - Piasta Poniec. Do tej pory ekipa z powiatu gostyńskiego nie zaznała goryczy porażki. Z jedenastu spotkań wygrała aż osiem. Trzykrotnie dzieliła się punktami z rywalami.

Na papierze to Piast, którego trenerem jest Andrzej Lokś, był faworytem spotkania. Miał bowiem siedem punktów przewagi w tabeli nad Sarnowianką.

Nie taki lider straszny, jak go malują 
Od początku spotkania gospodarze umiejętnie utrzymywali się przy piłce, rozgrywali ją "od tyłu" i dochodzili do sytuacji strzeleckich. Gdy futbolówkę tracili, szybko przystępowali do pressingu. Znaleźć recepty na pokonanie dobrze dysponowanego Eryka Siecli jednak nie potrafili. A nawet, gdy po celnym strzale golkiper przyjezdnych piłkę przepuścił, jeden z defensorów gości wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Sarnowianka się "odgryzała"
Zdecydowanie nie było to jednostronne widowisko. Dużo "wiatru" na skrzydle robił Alan Nowicki, a goście z piłką co chwilę wbiegali w pole karne miejscowych. Do sytuacji strzeleckich doszli, m.in. Arkadiusz Wojtyczka i Paweł Domagała. Niestety, podopieczni Sławomira Zmudy bramek nie zdobyli. Zabrakło opanowania.

"Przeważaliśmy"
W drugiej części meczu - zdaniem prezesa Sarnowianki Sławomira Górniaka - to przyjezdni lepiej prezentowali się na murawie. - Przeważaliśmy - skwitował. Goście trzykrotnie stanęli przed szansą na pokonanie bramkarza gospodarzy. Piłka do siatki wpaść jednak nie chciała.

- Przed meczem wynik 0:0 wzięlibyśmy w ciemno - powiedział Sławomir Górniak dodając, że niewiele jednak zabrakło, by wywieźć z boiska lidera komplet punktów. 

Piast - Sarnowianka 0:0
Skład Sarnowianki: E. Siecla - P. Skrzypczak, Gąsiorowski, J. Siecla, Szczepański, R. Siecla, Kramarczyk, Nowicki (83' Sęk), Łakomy, Wojtyczka, Domagała


Sparta Miejska Górka udała się dziś na teren powiatu kościańskiego. Ekipę znad Balatonu podejmował LZS Stare Oborzyska. Gospodarze zdobyli dwie bramki, nie tracąc żadnej, dzięki czemu wywalczyli komplet punktów. Ekipa z powiatu kościańskiego awansowała na trzecią pozycję w lidze. Sarnowianka jest czwarta, a Sparta - szósta.

autor: Dawid Bela

Źródło:

Dodano: 2019.11.02

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52