Dostosuj wydruk

Potrącenie rowerzysty. Autem kierował policjant poza służbą

Potrącenie rowerzysty. Autem kierował policjant poza służbą

Rawicz. Wypadek Rawicz. Potrącenie rowerzysty pod Rawiczem. Wypadek w okolicy Słupi Kapitulnej. 45-letni mężczyzna, funkcjonariusz rawickiej jednostki policji, jadący fordem uderzył w rowerzystę. 19-letni cyklista z Rawicza został ranny i trafił do szpitala. Wszczęto śledztwo. 

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 17.00, po zapadnięciu zmroku. Kierowca osobówki - policjant poza służbą - jechał od strony Słupi Kapitulnej w kierunku Szymanowa. - W czasie manewru mijania się z innym pojazdem potrącił rowerzystę, jadącego w tym samym kierunku - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. 

Cyklista jest ranny
Zespół ratownictwa medycznego udzielił 19-latkowi pomocy na miejscu, po czym przetransportował do szpitala. Rowerzysta jest ranny. - Doznał wstrząśnienia mózgu i skręcenia kręgosłupa w odcinku szyjnym - dodaje policjantka. 19-latek prawdopodobnie pozostanie w szpitalu na czas powyżej siedmiu dni.

W sprawie prowadzone jest śledztwo
Zarówno od kierowcy auta, jak i rowerzysty została pobrana krew do dalszych badań. - Na miejscu zabezpieczono wszystkie ślady w celu ustalenia faktycznego przebiegu tego zdarzenia. Na chwilę obecną nie jest ustalona osoba, która przyczyniła się do niego - dodaje. 

autor: Dawid Bela

Źródło:

Dodano: 2019.11.08

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52