Dostosuj wydruk

Wpadł z narkotykami. Ujawnił je tropiciel z Rawicza

Wpadł z narkotykami. Ujawnił je tropiciel z Rawicza

Policjanci zatrzymali 40-latka, który w aucie przewoził ponad 3 kg narkotyków. W ujawnieniu nielegalnych substancji pomógł pies z komendy policji w Rawiczu. Akcja miała miejsce na terenie powiatu górowskiego.

W ubiegły piątek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie otrzymali informację, że na terenie sąsiedzniego powiatu porusza się auto, w którym mogą znajdować się narkotyki. Po zlokalizowaniu podejrzanego pojazdu, policjanci zatrzymali auto do kontroli. Kierowcą okazał się 40-letni mieszkaniec Rydzyny.

Do akcji zadysponowano również policjantów z Rawicza, którzy na miejscu pojawili się z psem przeszkolonym do tropienia narkotyków. - Zwierzę natychmiast wskazało miejsce ukrycia zabronionych substancji. Było to koło zapasowe, umieszczone w bagażniku pojazdu. Pomiędzy oponą a felgą znajdowały się 3 kg marihuany i około 160 gramów haszyszu - informuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy KMP w Lesznie.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Głogowie zastosował wobec 40-latka tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Podejrzanemu grodzi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz materiał filmowy KMP w Lesznie:

autor: Jakub Sławiński

Źródło:

Dodano: 2019.11.26

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52