Dostosuj wydruk

Nastrojowo, pysznie, muzycznie na jarmarku w Bojanowie (FOTO+FILM)

Nastrojowo, pysznie, muzycznie na jarmarku w Bojanowie (FOTO+FILM)

Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany po raz kolejny przez Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie, okazał się dużym sukcesem. Przez kilka godzin rynek tętnił życiem - był zapełniony, a atrakcji i świątecznych przysmaków nie brakowało.

Od samego rana można było skosztować potraw i słodkości przygotowanych przez miejscowe stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i mieszkańców lub zakupić różnego rodzaju dekoracje. Na scenie prezentowali się najmłodsi - m.in. przedszkolaki i sekcja taneczna Anima.

Po południu, rozstrzygnięto dwa konkursy: zorganizowany przez GCKSTiR na bożonarodzeniową kartkę oraz konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej na najładniejszą bombkę. Po wręczeniu nagród w świąteczny nastrój wprowadził mieszkańców kwintet dęty. Jak zwykle ważnym momentem było zapalenie gminnej choinki oraz spotkanie ze świętym Mikołajem, do którego ustawiła się długa kolejka. 

Jarmark zakończył widowiskowy, zabawny spektakl ogniowy "Mikołaj w opałach".

W międzyczasie można było rozgrzać się ciepłymi napojami w specjalnych jarmarcznych kubeczkach, obejrzeć wystawy kartek i bombek lub zrobić zdjęcia w fotobudce.

Relacja z wydarzenia także w najbliższym wydaniu "Życia Rawicza"

 

autor: Joanna Miśkowiak

Źródło:

Dodano: 2019.12.01

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52