Dostosuj wydruk

Nigdy już nie wsiądzie za „kółko”

Nigdy już nie wsiądzie za „kółko”

Surowo sąd ukarał 34-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, zatrzymanego w marcu tego roku do kontroli drogowej na ul. Kadeckiej w Rawiczu.

Podczas rozmowy funkcjonariusze poczuli od kierowcy vw golfa woń alkoholu i poddali go badaniu alkomatem. Wykazało ono ponad 2 promile. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie zbadano go ponownie. Stężenie alkoholu w organizmie zatrzymanego wyniosło ponad 2,6 promila.

Dodatkowo, okazało się, że 34-letni Piotr Sz. ma zakaz kierowania pojazdami. Był też karany za udział w bójce, stosowanie przemocy, a także za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Te ostatnie zarzuty usłyszał kolejny raz. Zanim jednak je usłyszał, minęło kilka miesięcy, bo trudno było ustalić miejsce jego pobytu. Okazało się bowiem, że po zatrzymaniu wyjechał do Holandii. W sierpniu jednak został zatrzymany i postawiono mu akt oskarżenia.

Mężczyzna przyznał się do winy. Wyrok zapadł w listopadzie. Piotr Sz. na 2 lata i 10 miesięcy ma trafić do więzienia. Sąd orzekł też dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Musi też zapłacić 10 tys. zł na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym.

autor: Joanna Miśkowiak

Źródło:

Dodano: 2019.12.02

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52