Dostosuj wydruk

Policja skontrolowała kierowcę audi, "wpadli" też pasażerowie

Policja skontrolowała kierowcę audi,

Rawicz. 30 listopada, około godziny 23.00, w rejonie Dębna Polskiego policjanci zatrzymali kierującego audi a6. Podróżowały z nim trzy osoby. Podczas legitymowania, kontroli osobistej jak i pojazdu, funkcjonariusze znaleźli narkotyki: susz, proszek oraz tabletki.

Kierowcą audi był 34-latek z gminy Miejska Górka. - Jego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem środków odurzających - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Od mężczyzny pobrano krew do badań. W zależności od uzyskanych wyników, funkcjonariusze podejmą dalsze czynności. Kierowcy zatrzymano mu prawo jazdy. 

Pasażerowie z narkotykami
Kontroli osobistej poddano pasażerów. Kobieta nie posiadała zakazanych substancji. Za to, policjanci znaleźli u 40-latka z gminy Rawicz 0,73 grama amfetaminy, a u 33-latka (także z gminy Rawicz) - 4,9 grama metaamfetaminy oraz dwie tabletki ecstasy. Dodatkowo, w bagażniku pojazdu wykryto 6,3 grama marihuany, do której nikt się nie przyznał.

- Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli, zarówno u 34- jak i 33-latka, sporo gotówki, w tym również obcej waluty. Pieniądze w kwocie blisko 10 tysięcy złotych, podobnie jak zakazane substancje, zostały zabezpieczone do prowadzonej sprawy - dodaje asp. sztab. Beata Jarczewska.

Przeszukano mieszkania
Policjanci wszczęli postępowanie. W jego ramach, "kryminalni" przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych mężczyzn. U 33-latka znaleziono niewielką ilość amfetaminy i metaamfetaminy.

Za posiadanie narkotyków mężczyznom grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2019.12.02

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52