Dostosuj wydruk

Historia lubi się powtarzać. Kolejna kolizja na skrzyżowaniu w Masłowie [FOTO]

Historia lubi się powtarzać. Kolejna kolizja na skrzyżowaniu w Masłowie [FOTO]

1.000 złotych - tyle musiał na miejscu zapłacić obywatel Ukrainy. Jadąc fordem, mimo znaku STOP, nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulicy Śląskiej i Kołłątaja w Masłowie, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z volkswagenem. Do szpitala trafiła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 19.00. 43-latek z Ukrainy prowadził forda transita. Jechał ulicą Śląską. Nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu volkswagenem touranem, którym podróżował 34-letni mieszkaniec gminy Rawicz. Mężczyzna skręcał z drogi głównej - z ul. Kołłątaja. Auta zderzyły się.

Ucierpiał 34-latek
Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Przybyli strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory - Na miejscu był już zespół ratownictwa medycznego. Zajmował się jedną osobą - opisuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu. Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez załogę karetki do szpitala. 34-latek doznał stłuczenia głowy i barku. Kierowca i pasażerowie z forda wyszli ze zdarzenia bez szwanku.

Dwa mandaty
Obywatel Ukrainy został ukarany. Pierwszy mandat dostał za brak uprawnień do kierowania, drugi - za spowodowanie kolizji. Oba wyniosły po 500 złotych. Musiał je opłacić na miejscu.

Po zakończeniu działań, strażacy usunęli resztki pokolizyjne. 

autor: Dawid Bela

Źródło:

Dodano: 2020.04.01

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52