Dostosuj wydruk

Wyremontują pomnik w Golejewku

Wyremontują pomnik w Golejewku

Figura na rynku jest w opłakanym - alarmowała już w zeszłym roku sołtyska Golejewka. Jednak dopiero teraz udało się wyasygnować pieniądze na remont monumentu.

Cokół, jak i sama figura Chrystusa są zniszczone. - Płatami odpada tynk. Chcieliśmy figurę odnowić w ramach funduszu sołeckiego, ale nam przekazano, że nie możemy - informowała kilka miesięcy temu sołtys Małgorzata Deka. Teraz pieniądze na wykonanie niezbędnych prac renowacyjnych się znalazły. - Remont figury w Golejewku pochłonie 8.000 zł. Jego wykonania podjął się miejscowy Zakład Ogólnobudowlany Krzysztofa Stachowskiego - informuje Wojciech Walkowiak. Dodaje, że prace mają być wykonane do 10 sierpnia.

Pomnik Serca Jezusowego znajduje się w centralnym punkcie rynku w Golejewku.

Widnieje na nim tablica, na której umieszczono napis: „Serce Jezusa hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają. Z podziękowaniem za cudowne wyratowanie syna Janusza Czarneckiego od śmierci na wojnie dnia 20 września 1914 r. i powrót jego z niewoli rosyjskiej”. W czasie okupacji Niemcy pomnik zniszczyli, ale po II wojnie został odbudowany - z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Antoniego Kowalczyka.

autor: Honorata Dmyterko

Źródło:

Dodano: 2020.05.31

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52