Dostosuj wydruk

Takie zachowanie może zakończyć się tragicznie. Nie wrzucaj nikogo do wody

Takie zachowanie może zakończyć się tragicznie. Nie wrzucaj nikogo do wody

 

Lato w pełni. Synoptycy przewidują upalną pogodę wielu z nas będzie chciało wypoczywać nas wodą. Przebywając nad wodą trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

 

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przypominają, że woda to żywioł i w trakcie korzystania z uroków lata należy bardzo uważać.


- Kąpiele i zabawa w wodzie to forma rekreacji od zawsze związana z sezonem letnim oraz wakacjami. Wejście do wody stwarza jednak pewne zagrożenia, z którym należy się liczyć. Dlatego nigdy nie wrzucaj i nie wpychaj do wody stojących na pomoście znajomych lub przyjaciół! Są to sytuacje, w których osoba zaskoczona zajściem zachowuje się chaotycznie i natychmiast wpada w panikę. Takie osoby stanowią również potencjalne zagrożenie dla innych osób pływających, ponieważ osoba wepchnięta do wody próbując walczyć o życie może je również utopić - informuje policja.

 

Policyjni wodniacy przypominają, że flaga czerwona oznacza zakaz wchodzenia do wody, ze względu na panujące warunki, w których trudne jest niesienie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia. Natomiast brak flagi na maszcie informuje, że nie jest prowadzony nadzór ratowniczy.

 

 

autor:

Źródło:

Dodano: 2020.08.10

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2021 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52