Dostosuj wydruk

Strażacki samochód już w grudniu

Strażacki samochód już w grudniu

Jak podkreśla wójt gminy Pakosław Piotr Skrzypek, sprawa zakupu nowego wozu ratowniczo-gaśniczego powoli się finalizuje.

Choć, jak zaznacza - cała procedura jest dość skomplikowana. - Ochotnicza Straż Pożarna w Pakosławiu podpisała już umowę z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej i otrzymała pierwszą transzę - 400.000 zł - informuje włodarz.

Niebawem mają także wpłynąć środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - pozostałe 400.000 zł.

- W międzyczasie rozstrzygnięto przetarg, który wygrała firma Bocar Sp. z o.o. oferując samochód - zgodny ze specyfikacją - w kwocie 799.992 zł. Termin realizacji zamówienia to 11 grudnia bieżącego roku - informuje Piotr Skrzypek.

Nowy wóz strażacki to nagroda za najwyższą frekwencję w byłym województwie leszczyńskim, w drugiej turze wyborów prezydenckich. Ta w gminie Pakosław wyniosła ponad 73%.

O tym, do której jednostki trafi auto zdecydowało głosowanie. - Rozwiązałem tę sprawę demokratycznie. Na zebraniu zarządu gminnego OSP prezesi jednostek wyrazili swoje zdanie. Siedem osób opowiedziało się za tym, żeby wóz był w Pakosławiu, dwie, żeby był w Chojnie, jeden głos był wstrzymujący - tłumaczył kilka tygodni temu wójt Pakosławia.

O pakosławskim nowym komendancie czytaj TUTAJ

autor: Honorata Dmyterko

Źródło:

Dodano: 2020.10.17

rawicz24.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
Redakcja "Życie Rawicza" ul. 17 Stycznia 37/4, 63-900 Rawicz, 65 546 52 52