Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
 • Ostatnie

 • Komentowane

  7 14 30 dni
 • Oceniane

  7 14 30 dni
 • Czytane

  7 14 30 dni
 • Komentarze

Pozostałe aktualności

Koronawirus. Powstało mobilne centrum pobrań. Jutro badania mieszkańców [FOTO, WIDEO]

Koronawirus. Powstało mobilne...

komentarzy1galeria zdjęćvideo  Aktualności › red. Dawid Bela
Od rana przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka trwała budowa mobilnego punktu pobrań prób na COVID-19. Za zadanie odpowiadali żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Już jutro osoby, które się zarejestrowały pod numerem telefonu Wielkopolskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, będą mogły oddać próbkę do badań. Początek akcji o godzinie 10.00. Chętni, także jeszcze jutro, będą mogli się zapisać. Więcej na ten temat TUTAJ Jak wyglądała budowa centrum? Zobacz materiał filmowy.
Artyści przeciw białaczce. Akcja rawickiego Domu Kultury

Artyści przeciw białaczce. Akcja...

 Aktualności › red. Dawid Bela
28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi. Dziś wieczorem na portalu społecznościowym rawickiego Domu Kultury odbędzie się niecodzienne przedsięwzięcie. - Bądźcie z nami dzisiaj o 20:00. Poświęćcie te kilkanaście minut, by dowiedzieć się, jak możecie pomóc. Zapraszamy na krótki muzyczny materiał filmowy z udziałem artystów znanych i mniej znanych - opisują organizatorzy. Więcej o wydarzeniu TUTAJ
Rowerzysta na podwójnym gazie

Rowerzysta na podwójnym gazie

komentarzy7  Aktualności › red. Dawid Bela
500 złotych mandatu musi zapłacić 64-latek z gminy Bojanowo. Nietrzeźwy mężczyzna jechał rowerem. Wczoraj tuż przed południem w Gołaszynie cyklistę zauważyli i zatrzymali policjanci. Badanie alkomatem wykazało, że rowerzysta był nietrzeźwy. "Wydmuchał" blisko 0,9 promila alkoholu. W dalszą drogę musiał udać się już pieszo.
Kto dostanie granty? Ocena wniosków do końca maja

Kto dostanie granty? Ocena...

 Aktualności › red. Honorata Dmyterko
PAKOSŁAW / Trzy oferty wpłynęły na konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych, ogłoszony przez wójta Piotra Skrzypka. Kto otrzymał dotację, jeszcze nie wiadomo. - W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, komisja konkursowa opiniująca oferty na realizację zadań publicznych wydłużyła czas oceny złożonych wniosków - informuje Wojciech Walkowiak z Urzędu Gminy w Pakosławiu. Dopowiada, że tym tygodniu zostanie zakończona ocena merytoryczna ofert i przedłożona opinia wójtowi, który zdecyduje o przyznaniu dotacji. Swoje propozycje organizacje pozarządowe mogły składać do 3 kwietnia. Konkurs dotyczył realizacji...
Córka pszczelarza: „Tata płakał nad zatrutymi pszczołami”

Córka pszczelarza: „Tata...

komentarzy17  Aktualności › red. Honorata Dmyterko
Córka jednego z rawickich pszczelarzy publicznie stawia pytanie - dlaczego rolnicy nie respektują zakazu stosowania środków ochrony roślin w czasie, kiedy pracują pszczoły. Zaś policja przypomina, że nieprzestrzeganie przepisów grozi nawet 5 tys. zł grzywny. Rawiczanka podkreśla, że codziennie pokonuje trasę z Rawicza do jednej z pakosławskich wiosek i kilkakrotnie już widziała, jak rolnicy w samo południe jeżdżą z odpryskiem na pola rzepaku i zbóż. - Znieczulica i totalna bezmyślność. Przecież w ciągu dnia jest zakaz. W ten sposób mojemu tacie zatruli pszczoły. Jak je zobaczył - leżące pod ulem, to aż się popłakał -...

E-wydanie gazety

  

W aktualnym numerze:

W numerze znajdziesz

- Publikujemy materiał o 7-letniej Alicji z Zielonej Wsi, u której kilkanaście dni temu zdiagnozowano guza mózgu. Czeka ją długie i kosztowne leczenie. Sprawdź, jak możesz pomóc.

 

- Tylko u nas niesamowita historia 25-latki z gminy Bojanowo, która po śmierci matki zaopiekowała się czwórką rodzeństwa.

 

- W bieżącym numerze znajdziecie wyjątkowy dodatek na 100. lecie urodzin Jana Pawła II. Spotkania z papieżem, na łamach "Życia", wspominają mieszkańcy ziemi rawickiej.

 

- Piszemy także o dużym zainteresowaniu budową farm słonecznych na terenie gminy Miejska Górka.

 

- Informujemy o wynikach kolejnej kontroli inspektorów ochrony środowiska w Jutrosinie. Okazało się, że ktoś spuścił ścieki do Orli.

 

Zapraszamy do lektury.