reklama
reklama

Koncert finałowy Koniugacji i wystawa malarstwa Tomasza Bzdęgi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W parku przy rawickim domu kultury w finale czwartej edycji Festiwalu Artystycznego Koniugacje wystąpiło siedem formacji wybranych przez głosowanie internautów. Eliminacje, ze względu na pandemię, odbyły się online.
reklama

W parku przy rawickim domu kultury w finale czwartej edycji Festiwalu Artystycznego Koniugacje wystąpiło siedem formacji wybranych przez głosowanie internautów. Eliminacje, ze względu na pandemię, odbyły się online.

Wydarzeniem towarzyszącym koncertowi była wystawa w galerii Sala Piecowa, obrazów ikonograficznych „Sacrum”, pędzla Tomasza Bzdęgi. Malowane na drewnie, poozłacane, podkreślały istotę duchowości. Ich specyficzny klimat, zawieszony w ponadczasowej ciszy, robił zapierające dech wrażenie, skłaniał do głębokiej zadumy. Wystawę można obejrzeć do 25 lipca.

W koncercie finałowym Koniugacji wystąpiły kolejno następujące zespoły i soliści: Mole (Katowice), Anna Sama i Jarek Jurkiewicz (Kraków), Dawid Gębala (Wrocław), Nutabene (Wrocław), Ludwig van Goth (Wrocław), Lenda/Kozub (Świdnica), Andriej Kotlin & Załoga (Zielona Góra).

Koncert znakomicie prowadził Jacek Kleszczyński, który przedstawiał poszczególne formacje, szczególną uwagę poświęcając ich osiągnięciom muzycznym.

Po występach finałowych, gdy jury udało się na naradę, wyświetlony został fil dokumentalny o zespole Koniugacja, zrealizowany przez rawicki dom kultury. O powstaniu formacji, sukcesach i losach w stanie wojennym i reaktywacji, opowiadał Marian Przybył, główny obok Henryka Pawłowskiego, założyciel zespołu.

Gościem specjalnym koncertu finałowego był Robert Kasprzycki. Zaśpiewał kilka swoich autorskich piosenek, między innymi przebój „Niebo do wynajęcia”.

Wyniki czwartej edycji Festiwalu Artystycznego Koniugacje odczytał dyrektor Domu Kultury w Rawiczu, Dariusz Taraszkiewicz Jury (Jowita Augustyniak, Bogusław Sobczuk, Tomasz Karmiński i Dariusz Taraszkiewicz) po burzliwej (jak podkreślił) naardzie, postanowiło przyznać dwie pierwsze nagrody ex aequo - „Złote Pióro” i tysiąc złotych. Otrzymali je małżeństwo ze Świdnicy Lenda/Kozub oraz Dawid Gębala z Wrocławia.

Po ogłoszeniu wyników laureaci jeszcze raz wystąpili na scenie,wykonując po jednej piosence.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama