Reklama

Po turniejach strażackich w Pakosławiu, Sobiałkowie i Bojanowie. Kto awansował dalej?

Opublikowano: 5 marca 2019 09:17
Autor: Dawid Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Reklama

Mają wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, przystąpili do eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. 

W zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rywalizowali już na terenie trzech gmin: Pakosław, Miejska Górka i Bojanowo. - Rozgrywki składały się z części teoretycznej, polegającej na rozwiązaniu testu zawierającego pytania z zakresu pożarnictwa oraz etapu praktycznego, podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące nazewnictwa i przeznaczenia sprzętu ratowniczego oraz środków ochrony indywidualnej strażaka - relacjonuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu. 


W Pakosławiu do zmagań przystąpiło 18 osób. Czołowe miejsca zajęli:
- uczniowie klas I-VI: Maria Lipna, Łukasz Taront i Marta Plewa (wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Sowach)
- uczniowie klas VII, VIII i gimnazjaliści: Marianna Kląskała (Szkoła Podstawowa w Chojnie), Maria Szymkowiak i Amelia Mikołajczak (obie ze Szkoły Podstawowej w Sowach)


W Sobiałkowie rywalizowało 30 uczniów. Najlepszymi okazali się:
- uczniowie klas I-VI: Nicol Janaszek, Szymon Kowalski (oboje ze Szkoły Podstawowej w Sobiałkowie) i Dobrosława Wolsztyniak (Zespół Szkół w Dłoni)                                                     
- uczniowie klas VII, VIII i gimnazjaliści: Kacper Wysocki (Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce), Eryk Guzikowski (Gimnazjum w Miejskiej Górce), Paula Nowakowska (Szkoła Podstawowa w Sobiałkowie),
- uczniowie klas ponadgimnazjalnych: Jakub Szymkowiak, Bartosz Głowacz, Karol Przybylak (wszyscy z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce).


W turnieju w Bojanowie wzięło udział 18 osób. Triumfatorami zostali:
- uczniowie klas I-VI: Hanna Frączek, Wiktoria Chwiłkowska (obie ze Szkoły Podstawowej w Bojanowie), Julia Kuligowska (Szkoła Podstawowa w Gościejewicach)
- uczniowie klas VII-VIII i gimnazjaliści: Sławomir Frankowiak, Daria Posypanko (uczniowie gimnazjum przy SP Bojanowo), Zuzanna Bela (Szkoła Podstawowa w Bojanowie)
- uczniowie klas ponadgimnazjalnych: Piotr Kwiecień, Piotr Giera, Patrycja Nowak (wszyscy Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie)


Jutrosińskie i rawickie eliminacje gminne odbędą się w nadchodzących tygodniach.

Czołowe trójki ze wszystkich zmagań wystartują w turnieju powiatowym. Odbędzie się on w kwietniu. Z kolei, zwycięzcy z każdej z gmin będą dodatkowo mogli udać się na obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który zaplanowano na nadchodzące lato w Brennie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.