Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
 • Ostatnie

 • Komentowane

  7 14 30 dni
 • Oceniane

  7 14 30 dni
 • Czytane

  7 14 30 dni
 • Komentarze

Pozostałe aktualności

Rowerzysta na podwójnym gazie

Rowerzysta na podwójnym gazie

komentarzy3  Aktualności › red. Dawid Bela
500 złotych mandatu musi zapłacić 64-latek z gminy Bojanowo. Nietrzeźwy mężczyzna jechał rowerem. Wczoraj tuż przed południem w Gołaszynie cyklistę zauważyli i zatrzymali policjanci. Badanie alkomatem wykazało, że rowerzysta był nietrzeźwy. "Wydmuchał" blisko 0,9 promila alkoholu. W dalszą drogę musiał udać się już pieszo.
Kto dostanie granty? Ocena wniosków do końca maja

Kto dostanie granty? Ocena...

 Aktualności › red. Honorata Dmyterko
PAKOSŁAW / Trzy oferty wpłynęły na konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych, ogłoszony przez wójta Piotra Skrzypka. Kto otrzymał dotację, jeszcze nie wiadomo. - W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, komisja konkursowa opiniująca oferty na realizację zadań publicznych wydłużyła czas oceny złożonych wniosków - informuje Wojciech Walkowiak z Urzędu Gminy w Pakosławiu. Dopowiada, że tym tygodniu zostanie zakończona ocena merytoryczna ofert i przedłożona opinia wójtowi, który zdecyduje o przyznaniu dotacji. Swoje propozycje organizacje pozarządowe mogły składać do 3 kwietnia. Konkurs dotyczył realizacji...
Córka pszczelarza: „Tata płakał nad zatrutymi pszczołami”

Córka pszczelarza: „Tata...

komentarzy14  Aktualności › red. Honorata Dmyterko
Córka jednego z rawickich pszczelarzy publicznie stawia pytanie - dlaczego rolnicy nie respektują zakazu stosowania środków ochrony roślin w czasie, kiedy pracują pszczoły. Zaś policja przypomina, że nieprzestrzeganie przepisów grozi nawet 5 tys. zł grzywny. Rawiczanka podkreśla, że codziennie pokonuje trasę z Rawicza do jednej z pakosławskich wiosek i kilkakrotnie już widziała, jak rolnicy w samo południe jeżdżą z odpryskiem na pola rzepaku i zbóż. - Znieczulica i totalna bezmyślność. Przecież w ciągu dnia jest zakaz. W ten sposób mojemu tacie zatruli pszczoły. Jak je zobaczył - leżące pod ulem, to aż się popłakał -...
Zakaz parkowania od jutra. Mobilne centrum pobrań prób od piątku [FOTO, WIDEO]

Zakaz parkowania od jutra. Mobilne...

komentarzy5galeria zdjęć  Aktualności › red. Dawid Bela
Ważna informacja dla zmotoryzowanych. Od jutra do niedzieli na parkingu przy szkole w Sierakowie będzie obowiązywał zakaz parkowania. Tabliczki zostały zamontowane przy każdym z wjazdów. Przy placówce powstanie mobilne centrum pobrań prób COVID-19 test and go. W piątek i sobotę odbędzie się akcja drive-thru. Wymazy zostaną pobrane od osób, które przyjadą samochodami. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu. Tam zostaną poddane badaniom. By wziąć udział w akcji, należy się zarejestrować pod numerem telefonu Wielkopolskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu: 61-65-68-075. Zapisy będą możliwe jeszcze jutro i...
KRUS wznowił obsługę interesantów, ale na pewnych zasadach

KRUS wznowił obsługę...

komentarzy4  Aktualności › red. Honorata Dmyterko
- Cały czas należy zakrywać usta i nos. Konieczne jest zachowanie, co najmniej 1,5-metrowej odległości od osób w kolejce i na sali. Jeśli zamierza się tylko podać dokumenty, trzeba zostawić je we„wrzutni”. Na salę wolno wejść tylko wtedy, jeśli jest wolne krzesło, wcześniej obowiązkowo dezynfekując ręce - podkreśla Czesław Fedyk, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Rawiczu. Zachęca również do korzystania z systemu informatycznego e-KRUS. - Można z nami się kontaktować cały czas poprzez profil zaufany e-PUAP, telefonicznie lub e-mailowo - zaznacza szef rawickiej placówki.

E-wydanie gazety

  

W aktualnym numerze:

W numerze znajdziesz

- Publikujemy materiał o 7-letniej Alicji z Zielonej Wsi, u której kilkanaście dni temu zdiagnozowano guza mózgu. Czeka ją długie i kosztowne leczenie. Sprawdź, jak możesz pomóc.

 

- Tylko u nas niesamowita historia 25-latki z gminy Bojanowo, która po śmierci matki zaopiekowała się czwórką rodzeństwa.

 

- W bieżącym numerze znajdziecie wyjątkowy dodatek na 100. lecie urodzin Jana Pawła II. Spotkania z papieżem, na łamach "Życia", wspominają mieszkańcy ziemi rawickiej.

 

- Piszemy także o dużym zainteresowaniu budową farm słonecznych na terenie gminy Miejska Górka.

 

- Informujemy o wynikach kolejnej kontroli inspektorów ochrony środowiska w Jutrosinie. Okazało się, że ktoś spuścił ścieki do Orli.

 

Zapraszamy do lektury.