Ćwierćfinał IMP w Rawiczu. Zwycięstwo Tobiasza Musielaka [ZDJĘCIA]

Sport Żużlowiec krośnieńskich Wilków został triumfatorem ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu. Zgromadził na swoim koncie 14 oczek.

Dziś na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu stawili się polscy czołowi żużlowcy. Rywalizowali w ramach ćwierćfinału IMP. Mimo awarii prądu na stadionie tuż przed rozpoczęciem zmagań i 20-minutowego opóźnienia, później impreza przebiegła sprawnie i bez upadków.

Triumfatorem zmagań został wypożyczony z Torunia do krośnieńskich Wilków Tobiasz Musielak. Tylko raz musiał uznać wyższość rywala. W biegu siódmym przyjechał za plecami Przemysława Pawlickiego. Na drugim miejscu ćwierćfinału uplasował się Grzegorz Walasek z Arged Malesy Ostrów Wielkopolski z 12 punktami. Na trzeciej lokacie znalazł się Kacper Gomólski. Zawodnik ROW-u Rybnik wywalczył w czterech startach 11 punktów, po czym wycofał się z zawodów, ze względu na odniesioną w parku maszyn kontuzję.

Do półfinału awansowali też: Patryk Dudek z zielonogórskiego Falubazu, Marcin Nowak z Orła Łódź, Przemysław Pawlicki z GKM-u Grudziądz, Bartosz Smektała z Włókniarza Częstochowa oraz rawiczanin Jakub Miśkowiak z Włókniarza Częstochowa.

W biegu dodatkowym o miejsce rezerwowego zmierzyli się Damian Dróżdż z Damianem Balińskim. Obaj w nadchodzącym sezonie 2. Ligi Żużlowej będą reprezentowali Metalikę Recycling Kolejarza Rawicz. Dziś wywalczyli po 8 punktów. Ze startu biegu dodatkowego lepiej wyszedł Damian Baliński. Jego przeciwnik wysunął się na szeroką na pierwszym łuku, minął weterana polskich torów żużlowych i pomknął do mety po zwycięstwo. Damian Dróżdż będzie rezerwowym w półfinale.

Na pewno pozostaje lekki niedosyt, w szczególności po drugiej połowie zawodów. Tak naprawdę niewiele zabrakło, aby awansować do półfinałów na normalnej pozycji. Jednak, jak na pierwsze zawody w tym sezonie, mogę być zadowolony. W motocyklach czuć prędkość, a to mnie bardzo cieszy - powiedział Damian Dróżdż, żużlowiec Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz.

Trzeci reprezentant rawickich Niedźwiadków - Szymon Szlauderbach - wywalczył tylko jeden punkt i zajął 15. pozycję w dzisiejszej imprezie.