Futsalowy thriller przy Przyjemskiego [FOTO]

Sport Fox Travel II Wielkopolska Liga Futsalu. Tarnovia Tarnowo Podgórne przyjechała do hali sierakowskiej podstawówki. Rywalizowała z miejscową ekipą Petro-Lawa Futsal Rawicz. Po spotkaniu gospodarzom towarzyszył niedosyt.

Punktualnie o 16.00 na parkiet wybiegli zawodnicy rawickiej ekipy oraz sędziowie. Brakowało jednak gości. Ekipa z Tarnowa Podgórnego przyjechała spóźniona z powodu problemów z busem. Dodatkowo, zawodnicy obu zespołów przywdziali czarne stroje. Gospodarze zmienili je jednak na drugi komplet.

Ostatecznie, mecz w hali sierakowskiej podstawówki rozpoczął się o 16.27. - Przygotowywaliśmy się do meczu, prowadziliśmy rozgrzewkę, a później musieliśmy jeszcze zmienić stroje. Chłopacy byli odrobinę wytrąceni z równowagi i zdekoncentrowani. Opóźnienie mieli jednak zarówno oni, jak i my - powiedział po meczu trener rawiczan Sebastian Wojciechowski.

W pierwszym składzie gospodarzy, spotkanie rozpoczął bramkarz Kamil Juskowiak. Zagrał prawie przez cały mecz. - Na ostatnich treningach bramkarze dobrze się prezentowali. Uważam, że każdy powinien otrzymać swoją szansę. Kamil dobrze ostatnio wyglądał, więc dziś zagrał - przyznał szkoleniowiec.

Rawczanie do spotkania z Tarnovią przystąpili po porażce w Poniecu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Rozpoczęli z wysokiego "C"
Początkowe minuty upłynęły pod dyktando gospodarzy. Rawiczanie stosowali wysoki pressing. Dzięki temu rozwiązaniu szybko przejmowali piłkę i dochodzili do dogodnych sytuacji strzeleckich. Po niespełna dwunastu minutach prowadzili 2:0. Od tego momentu w poczynania gospodarzy wkradła się nerwowość. Wykorzystali to goście, którzy do szatni schodzili przy stanie 2:3. - Straciliśmy dziwne bramki - stwierdził Sebastian Wojciechowski.

Pobudzeni w przerwie
Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku. Efektem tego były cztery gole. Dzięki nim, rawiczanie wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Zaczęli też jednak popełniać sporo fauli, co wybiło ich z rytmu. Goście strzelili cztery gole z rzędu, w tym dwa z przedłużonych rzutów karnych. Na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 6:7. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania goście byli w lepszych humorach.

Zwrot akcji
Rawiczanie ponownie zaatakowali. Najpierw doprowadzili do remisu 7:7. Po chwili, po faulu i za drugą żółtą kartkę - w konsekwencji czerwoną - z boiska musiał zejść zawodnik z Tarnowa Podgórnego. Rawiczanie wykorzystali grę pięciu na czterech i wyszli na prowadzenie 8:7. Ten wynik nie utrzymał się jednak do końca meczu.

Po kolejnym faulu gospodarzy, na niespełna dwie minuty do końca spotkania, Michał Gławdecki strzelił bramkę wyrównującą z przedłużonego rzutu karnego. Mimo dogodnych szans obu zespołów w ostatnich sekundach, wynik 8:8 utrzymał się do ostatniej syreny. Do ligowej tabeli obie ekipy dopisały po punkcie.