Miejska Górka. Sparta z trzema punktami [ZDJĘCIA]

Sport Red Box klasa okręgowa, gr. 5. Sparta Miejska Górka podejmowała Pogoń Książ Wielkopolski.

Przyjezdni wyszli na prowadzenie w ósmej minucie. Było to jednak ich jedyne trafienie w meczu.

Spartanie w pierwszej połowie grali z wiatrem. Ich zagrania często były nieprecyzyjne, co wynikało z silnych podmuchów. Doprowadzili jednak  do remisu. W 32. minucie wyrównał Michał Łysiak. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1:1.

Kolejne bramki padły po przewie. Najpierw Damian Gmerek pokonał bramkarza gości i wyprowadził Spartę na prowadzenie. Ostatniego gola strzelił Kacper Zimny. Dwie asysty zanotował Paweł Kowalski, a jedną - Albert Szafrański.

Jak przyznał po spotkaniu trener Sparty Mariusz Frąckowiak, mecz ułożył się podobnie jak ten pierwszy, wyjazdowy z Pogonią Książ Wielkopolski. Ekipa znad Balatonu też na początku spotkania przegrywała, ale ostatecznie odniosła przekonujące zwycięstwo 7:1.

Uczulałem chłopaków, by byli skoncentrowani w pierwszych minutach. To goście wyszli jednak na prowadzenie - mówi Mariusz Frąckowiak. Widziałem jednak - podobnie jak w Rydzynie (Sparta wygrała z Rydzyniakiem 2:0 - przy red.) - że każdy dawał z siebie maksimum, że chłopacy wspierali się na boisku i to zaprocentowało. Wydaje mi się, że złapaliśmy już ten "luz" i będzie dobrze, mimo intensywnego terminarza. Cały czas są rotacje w składzie, bo zawodnicy wypadają za kartki, łapią urazy lub pracują. Mamy jednak szeroką kadrę, a zmiany w meczu z Heliosem Czempiń będą na pewno - dodaje.

Sparta Miejska Górka - Pogoń Książ Wielkopolski 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - (8'), 1:1 - Michał Łysiak (32'), 2:1 - Damian Gmerek (65'), 3:1 - Kacper Zimny (76')
Skład Sparty: Tomkiewicz - Siecla, Kowalski (84' Malchrzycki), Druczewski (64' Zimny), Rak, Przewoźny (60' Szafrański), Łysiak (78' Duszak), Niedźwiedź, Adamiak (81' Pernak), Hądzlik, Gmerek (84' Marchewka)

Już w piątek na wyjeździe grał Pelikan Dębno Polskie. Rywalizowali w Borku Wielkopolskim z miejscową Wisłą. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili już 4:0. Po zmianie stron dębnianie ruszyli do odrabiania strat. Dwie bramki strzelił Wojciech Niedźwiecki, trafienie dołożył Krzysztof Kendzia. Niestety, czwartego gola przyjezdni nie zanotowali.

Wisła Borek Wielkopolski - Pelikan Dębno Polskie 4:3 (4:0)
Bramki: 1:0 - (32'), 2:0 - (39'), 3:0 - (40'), 4:0 - (45'), 4:1 - W. Niedźwiecki (46'), 4:2 - W. Niedźwiecki (79'), 4:3 - K. Kendzia (85')
Skład Pelikana: Niedbała - Świątnicki, Kendzia, M. Palej, Z. Palej, Brzozowski (61' Bagiński), Hodura (57' Szynkarek), Wąchała (84' Juskowiak), Staniszewski (46' Chociaj), Wawrzyniak, Niedźwiecki

W meczu Proton klasy A, gr. 7 Ruch Bojanowo pokonał PKS Racot II Turew 4:2.