Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej

Autor: | Zdjęcie: BOCK Rawicz

Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej  - Zdjęcie główne

foto BOCK Rawicz

Sport 154 zawodników z 28 klubów stawiło się w Rawiczu. Rywalizowali w Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej - karabinu i pistoletu. W zmaganiach, oprócz reprezentantów naszego województwa, startowali przedstawiciele klubów z Dolnego i Górnego Śląska, Mazowsza, Małopolski oraz województwa lubuskiego

BOCK Rawicz reprezentowało 10 zawodników, spośród których najlepiej spisała się juniorka młodsza Justyna Kaczmarek. W konkurencji Kpn40 zajęła 4. miejsce (404,8), awansując po raz pierwszy do finału konkurencji - w nim zajęła ósme miejsce.

W tej samej konkurencji Kamil Dworniczak zajął 26. miejsce (303,9). Miejsce szóste w Kpn40 juniorów przypadło Jakubowi Zarembie (398,2). Na tej samej lokacie, w Kpn40 młodzików, znalazł się Franciszek Wroński (372,5), a jedenaste miejsce zajęła Maja Wawrzyniak (309,8), dla której - jak podkreśla Bogdan Wojtal z rawickiego klubu BOCK -  był to pierwszy start w zawodach.

W konkurencji Ppn40 juniorów na trzynastym miejscu uplasowała się Zuzanna Winna (354). W Ppn40 juniorów młodszych 14. lokatę wywalczyła Julia Alcer (348), a miejsce 21. Mateusz Rutkowski (336). W Ppn40 seniorów 13. miejsce zajął Tomasz Pawelczyk (359), a 23. - Mikołaj Szymczak (342).

Wszyscy zawodnicy mistrzostw zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, a czołowe trójki w poszczególnych konkurencjach - także medalami. Jak informują organizatorzy, rozegrano także Super Finały. W nich triumfowali: Karolina Pawlak z Gwardii Zielona Góra (w konkurencji karabin pneumatyczny) oraz Maciej Korcz, również z Gwardii Zielona Góra (w konkurencji pistolet pneumatyczny).