Piłka nożna. Przegląd wydarzeń ligowych [ZDJĘCIA]

Sport Aktywna majówka za piłkarzami V ligi, klasy okręgowej oraz klasy A. Po rozegraniu spotkań 1 maja, zawodnicy wyszli na murawę także 3 maja.

Mecz u siebie, z ekip z powiatu rawickiego, rozgrywał jedynie Awdaniec Pakosław. Wygrał 3:2 z PKS-em Racot II Turew.

Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji i zdajemy sobie z tego sprawę - przyznał po spotkaniu Adam Waresiak, trener Awdańca. - Ten mecz był dla nas ważny. Pierwszą połowę kończyliśmy z wynikiem 2:0 i napawało to optymizmem. Na drugą połowę wyszliśmy z szatni z założeniem, że trzeba zdobyć tę trzecią bramkę - ocenił.

Pakosławianie trzecie trafienie zanotowali. Wtedy do ataku ruszyli przyjezdni.

Straciliśmy dwie bramki, ale, na szczęście, nie starczyło rywalom czasu, by doprowadzić do remisu. Chcemy zdobyć tyle punktów, by utrzymać się w tej lidze - podsumował trener Awdańca, Adam Waresiak.

Proton klasa A, gr. 7

Awdaniec Pakosław - PKS Racot II Turew 3:2
Bramki: 1:0 - W. Zimny (8'), 2:0 - Cieplik (16'), 3:0 - Andrzejewski (60'), 3:1 - Szymanowski (76'), 3:2 - Wójcik (90')
Skład Awdańca: Giezek - Spychalski, Deka (75' Krawczyk), Cieplik (30' Andrzejewski), Samol, W Zimny, Lorek, Maćkowiak (70' Dolata), Panek, Szwarc, Paca

W drugim poniedziałkowym spotkaniu klasy A Ruch Bojanowo wygrał na wyjeździe z CKS Zduny 3:0. Bramki dla gości strzelili: Bartosz Dudzik, Ryszard Lipowicz i Witold Szlachetka.

Red Box V liga, gr. 2

Rawia Walbet Rawicz grała na wyjeździe. Tym razem rywalizowała z AP Reissa. Wygrali gospodarze 1:0 po trafieniu w 18. minucie. Rawia w trzecim meczu z rzędu nie strzeliła bramki.

Rawia: Wosiek - B. Materkowski (46′ Robak, 85′ Głowacz), Kubiak (66′ P. Wawrzyniak), Marchewka, Skrzypczak, S. Materkowski, Walkowiak, Gill, Molka, T. Wawrzyniak, Szymanowski (65′ Orłowski)

Red Box klasa okręgowa, gr. 5

Z kompletem punktów z Pawłowic wrócili zawodnicy Pelikana Dębno Polskie. Wygrali z miejscowym MTS-em 5:1. Trafienia dla przyjezdnych zanotowali: M. Palej, A. Wąchała, M. Świątnicki, P. Biegała i K. Brzozowski.

Do Jaraczewa udali się piłkarze Sparty Miejska Górka. GKS wygrał 2:0.

Punktów na wyjeździe nie wywalczyła także Sarnowianka. Kłos Zaniemyśl wygrał 6:0.